Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,37 / Satış: 6,39

70 salonda 45 farklı kurs

70 salonda 45 farklı kurs
  • 06.02.2017
  • 1.569 kez okundu

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) ev sahipliğinde düzenlenen Akademik Bilişim 2017 başladı. Hafta sonu, kurslarla başlayan organizasyon, uzmanlarla her kesimden bilişim meraklılarını bir araya getiriyor.

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) ev sahipliğinde düzenlenen başladı. Hafta sonu, kurslarla başlayan organizasyon, uzmanlarla her kesimden bilişim meraklılarını bir araya getiriyor.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin kursiyerleri ziyaretinde, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti. ’in önemli etkinliklerden birisi olduğunu ve sürecin en sorunsuz şekilde geçmesi için gayret gösterdiklerini dile getiren Prof. Şahin, “Düzenlenen kurslardan, tüm katılımcıların en üst düzeyde istifade etmesini ve yaptıkları işlere katkı sunacak bilgiler edinmesini diliyoruz” dedi. Yoğun içeriği ve belirlenen kurs konularıyla dikkat çeken , sık rastlanamayacak özel konularda da katılımcıları eğitiyor. Veritabanı Yönetimi, Özgür Yazılımlar, Siber Mücadele, Kod Yazılımları, Sosyal Medya Okuryazarlığı, Web Uygulamaları, Hesaplama Sistemleri, Ağ Güvenliği, Ağ Yönetimi, Adli Bilişim, 3B Yazıcılar gibi son derece önemli konularda katılımcılara bilgilerin ve uygulamalı eğitimlerin verildiği , bilgi teknolojileri konusunda çalışmalar yapan grupları da bir araya getiriyor. Bu durum, tecrübelerin paylaşımına olanak sağlıyor. Etkinlik süresince 70 salonda, 45 farklı konuda kurs düzenlenecek. Etkinliğin ana konferansı ve açılış töreni 8 Şubat Çarşamba günü saat 09.30’da, ASÜ Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Protokol, kamu ve özel sektör temsilcilerinin iştirak edeceği konferansta katılımcılar, teknoloji firmalarının stantlarını gezebilecek, yeni teknolojileri yakından görebilecek ve merak ettikleri konulara dair uzmanlardan bilgiler alabilecek.

Akademik Bilişim 2017, İnternet Teknolojileri Derneği ve TÜBİTAK’ın destekleriyle gerçekleştiriliyor..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ