Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

79 çiftçiye Sulama ve Gübreleme eğitimi verildi

79 çiftçiye Sulama ve Gübreleme eğitimi verildi
  • 01.12.2015
  • 1.459 kez okundu

Sultanhanı Kasabası’nda 79 çiftçiye Sulama ve Gübreleme (Fertigasyon) eğitimi verildi. Eğitimin sonunda çiftçilere katılım belgesi takdim edildi..

Sultanhanı Kasabasında beş gün süren  Sulama ve Gübreleme eğitimi sona erdi. Aksaray Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı kapsamında Aksaray Tarım İl Müdürlüğü teknik personellerinden  Ziraat Mühendisi  Hacı Mehmet Oflaz ve Ziraat Mühendisi Ömer Kılıç’ın beş  gün süren Merkez Yeşiltömek köyü ve Sultanhanı kasabası  çiftçilerine yönelik 25 saatlik Fertigasyon, damlama sulama sisteminin bakımı ve kullanımı hakkında Sultanhanı Kasabasında  Çiftçilere verilen eğitim sonunda 79 çiftçiye katılım belgesi verildi.

Yapılan törene Tarım İl Müdürü Bestami Zabun, Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak, İl Müdürlüğümüz Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Çapan Dede Akbulut, Tarım İl Müdürlüğü teknik personellerinden  Ziraat Mühendisi  Hacı Mehmet Oflaz, Ziraat Mühendisi Ömer Kılıç ve bir çok çiftçi katıldı.

İl Müdürüm Bestami Zabun konuşmasında Fertigasyon Sulama ve Gübreleme sisteminin önemini ve su israfının önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Katılım belgelerini alan çiftçiler beş gün süren eğitimin kendilerine çok faydalı olduğunu  ve anlatılanların uygulama aşamasında işlerinin daha kolaylaştıracağını ve tarladan alacakları verimin daha çok olacağını belirttiler..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ