Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Açıkalın: Atanamayan öğretmenlerin tamamını atayacağız

Açıkalın: Atanamayan öğretmenlerin tamamını atayacağız
  • 22.10.2015
  • 1.382 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray 1.Sıra Milletvekili Adayı Dr. Hakkı Açıkalın: “Atanamayan öğretmenlerin tamamını atayacağız”

Öğretmen olarak yetiştirdiğimiz, atama bekleyen 330.000 gencimiz bunalım geçirirken, 140.000 öğretmen açığı yaşıyoruz. iktidarında ataması yapılmayan öğretmen kalmayacak, anca bu plansız öğretmen yetiştirmeye de son verilecektir. Tüm öğretmenleri kadrolu atayacağız. Ek göstergelerini, ek ders ücretlerini yükselteceğiz.

Öğretmenlerimiz tekrar toplumun lideri olmalıdır. Bunun temel koşulu en başarılı öğrencilerin Eğitim, Fakülte ve bölümlerini tercih etmelerini sağlayacak politikaları hayata geçirmektir. Öğretmen atamalarında, AKP’nin yaptığı kayırma, kadrolaşma amaçlı atama sistemini kaldırıp, başarı ve liyakati esas alacağız. CHP olarak bunu . Eğitime yapılan harcamaları OECD ülkelerinin seviyesine çıkaracağız. Yaşlarına bakmadan isteyen tüm öğretmenlere lisans üstü ve doktora eğitimi için burs sağlayacağız. Yetenekli öğretmenleri yetiştirip, yemekhanesi, geniş bahçesi, spor salonu, güzel sanatlar atölyesi, müzik salonu, toplantı ve tiyatro salonları olan okullar inşa ederek, öğretmenlerimizin hizmetine vereceğiz.

Devlet okulları ile özel okullar arasındaki sosyo ekonomik temelli ayrışmayı azaltacağız. Fakirinde çocuğunun en üst düzeyde eğitim görmesini sağlayacağız. 13 yıllık zorunlu eğitimde yoksul ailelere her öğrenci için 240 TL eğitim desteği sağlanacaktır. Dürüst, yalanı bilmeyen, etik değerleri yüksek, sportif, sanatsal ve kültürel yetenekleri gelişmiş gençler yetiştireceğiz. Liseli gençlere lise kart ile harçlık vereceğiz.

Meslek liselerini bitirip işsiz gezen gençlerin sorunlarını baştan çözeceğiz. İlköğretimi başarı ile tamamlayan öğrencilerin öğretmenlerinin ve velilerinin onayı ile meslek liselerine sınavsız girişini sağlayacağız. Sanayi kuruluşları ile iş birliği içerisinde Organize Sanayi Bölgelerinde ve sanayi sitelerinde Yatılı Meslek liseleri kuracağız. İş garantisi ile öğrencileri alacağız. Mesleki eğitimin eş güdümünden sorumlu Mesleki Eğitim Yüksek enstitüsü kurup, meslek liseleri, Meslek yüksek okulları, teknik eğitim fakültelerinin yönetimini bu enstitüye bırakacağız. CHP iktidarı ülkemizin kalkınmasının temeli olan Eğitimin altın yılları olacaktır..

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ