Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

Açıkalın: İktidarımızda hiç bir çocuk yatağına aç girmeyecek

Açıkalın: İktidarımızda hiç bir çocuk yatağına aç girmeyecek
  • 17.10.2015
  • 1.337 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray 1.Sıra Milletvekili Adayı Dr. Hakkı Açıkalın: “İktidarımızda hiç bir çocuk yatağına aç girmeyecek”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray 1.Sıra Milletvekili Adayı Dr. Hakkı Açıkalın yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Aksaray’da köy, köy, belde belde ilçe ilçe geziyoruz. Biz gidersek sosyal yardımlarınız kesilir yalanı ile korkutulmuş, sindirilmiş insanlarla karşılaşıyoruz. Halbuki biz OECD ülkesiyiz. Ülkemizde yapılan yardımlar OECD ülkelerinde yapılan yardımların yarısı kadardır. Biz sosyal yardımları OECD ülkelerindeki seviyeye getireceğiz. Yani iki katına çıkaracağız.

17 milyon yoksulumuz, 6 milyon işsizimiz maalesef azalmıyor artıyor. Aksaray’lı gençler geleceklerini Aksaray’da değil, ülkenin diğer kentlerinde ya da yurt dışında arıyorlar. Bu nedenle dört milletvekilliğimiz üçe düştü. Ülkemizde Sosyal yardımlar Rahmetli Özal ile başladı. Rahmetli Ecevit’le yükselerek devam etti. Hiç kimse kendi cebinden yardım etmiyor. Devlet, vergilerimizin bir kısmını sosyal yardım olarak dağıtıyor. Hiç bir dönemde fakirin sırtından bu kadar partizanlık yapılmadı. Hemşerilerimiz çocukları için kaygılanırken, kendi çocuklarını sınavsız işe sokanlar, gidersek yardım kesilir yalanı ile milleti kandırıyorlar. Biz fakirin çocuğu ile zenginin çocuğunu eşit yaşatacağız. Erken çocukluk dönemlerinde sağlık ve beslenme yardımı yapacağız. İleri yaşlarda eğitim yardımı, sağlık yardımı yapacağız. Fakirin çocuğu, zenginin çocuğu gibi bilgili, eğitimli ve sağlıklı olacak. Bu konuda söz veriyoruz.

Aksaray’dan gidip geleceğini arayan gençler madenlerde, inşaatlarda, tarlalarda, tersanelerde ezilirken, siyasetten zengin olanlar, saraylarda, yalılarda, köşklerde yaşıyor. Devlet kaynakları havuzlara aktarılıyor. Türkiye’nin geleceği için hayati önemde olan kaynaklar yolsuzluk batağında kayboluyor. Biz sosyal devleti tam anlamda yaşama geçireceğiz. Heba olan kaynaklar aile sigortası ile yardım türlerini artırarak, sosyal destekleri iki katına çıkaracak halka ulaştırılacaktır. Hiç bir hanenin geliri 720 TL’nin altında olmayacak. Milletimizi ayni yardımla korkutmayacağız. Nakdi yardım yapıp dilediği gibi kullanmasını sağlayacağız. Beş milyon yurttaşımızı ilk kez sosyal yardım kapsamına alacağız. Aile sigortası kapsamında, yeni aile sigortası uzmanları istihdam edeceğiz. Fakir ve kronik hastalığı olanlara engelli düzeyinde yardım edeceğiz. Fakirlerin, iş garantili mesleki eğitim kurslarına gitmesini ve iş sahibi olmalarını sağlayacağız. Kısaca ülkemizde FAKİRLİĞİNİ BİTİRECEĞİZ. Fakirliği oy için kullanmayacağız..”

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ