Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Açıkalın: Şehit yakınları ve gazileri insanca yaşatacağız

Açıkalın: Şehit yakınları ve gazileri insanca yaşatacağız
  • 15.10.2015
  • 1.447 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray 1.Sıra Milletvekili Adayı Dr. Hakkı Açıkalın: “Şehit yakınları ve gazileri insanca yaşatacağız”

“Vatanı için çarpışarak hayatını kaybeden şehitler ve yaralanan gaziler için toplum olarak fedakarlıkta bulunmamız gerekiyor. Bu düşünceler ile şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz için CHP bir proje hazırladı ve halkımızın takdirine sundu. Şehit yakınları ve gaziler için şunları yapacağız.

– Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı’nı, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü olarak yeniden yapılandıracak ve doğrudan Başbakanlık’a bağlayacağız.

– Şehit yakınları ve gazilerin, kamu kurumlarıyla ilişkilenmeden bütün işlerini “Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü” tarafından görevlendirilecek “hayat danışmanlarına” yaptırabilmelerini sağlayacağız.

– Hiçbir şehit eşinin, eşi yoksa anne ve babasının ya da gazinin net aylık gelirinin en düşük net memur maaşından aşağı olmamasını güvence altına alacağız.

-Tüm şehit ailelerine ve gazilere ömür boyu yeşil pasaport vereceğiz.

– Şehitlerin çocuklarını ve kardeşlerini askerlikten muaf tutacağız. -Tüm gazilerin sağlık güvencelerini, milletvekilleriyle eşit seviyeye getireceğiz.

– Şehitlerin 18 yaşından büyük olan ve öğrenci olmayan tüm çocuklarının, kamu kurumlarında istihdam edilebilmesini sağlayacağız.

– Gazilere ikinci iş hakkı ve 3 bin günde emeklilik hakkı vereceğiz.

– Gazi ve şehit çocuklarının okullarda ve üniversitelerde burslu olarak okuyabilmesi için gerekli yerleştirme ve finans planlamasını, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü eliyle yapacağız.

Bu hizmetleri yapmamız için bize fırsat verilmesini istiyoruz.”

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ