Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Acil çağrılar tek merkezde toplanıyor

Acil çağrılar tek merkezde toplanıyor
  • 24.02.2016
  • 1.120 kez okundu

Aksaray’da 110 itfaiye, 112 ambulans acil çağrıların ardından 155 polis ve 156 jandarma imdat çağrılarının tek merkeze alınması için çalışma başlatıldı..

Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Valilikte düzenlenen, Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Toplantısı’nda Aksaray dahil 10 ilde acil çağrı hizmetlerinin tek merkeze alınması için uygulama başlatıldığını söyledi.

10 ilin 1.grup iller arasında yer aldığını ve bir çok ilde itfaiye, ambulans, AFAD, emniyet, jandarma ve orman yangınları ile ilgili yapılan aramaların 112 Acil Çağrı Merkezleri tarafından karşılandığını aktaran Ataklı, olayların niteliğine göre ilgili birimlere yönlendirildiğini ifade etti.

Ataklı, Aksaray’ın 1. grup iller arasında yer aldığını belirterek, ”155 Polis, 156 jandarma imdat ile 122 Afet Acil ve 177 Orman Yangın servislerine yapılacak çağrılarda teknik altyapısı kurulan 112 Acil Çağrı Merkezi tarafından alınacak. Bu noktada ilgili kurumlarımız eksikliklerini gidererek tek çağrı merkezli otomasyon sistemine entegre olacaklar” diye konuştu.

Toplantıda 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Cumali Akbulut tarafından Çağrı Merkezinin işleyişi ve mevcut durumu hakkında detaylı sunum yapıldı.

Akbulut; 2015 yılı içerisinde acil çağrı merkezine toplam 649 bin 811 çağrı geldiğini, ancak 75 bin 287 tanesini gerekli çağrı olduğunu, söyledi. 112 Acil Çağrı Merkezinin faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda, il düzeyinde ihtiyaç duyulan tedbirler ile sorunları tespiti ve giderilmesi konusunda işbirliği ve koordinasyona dikkat çekildi.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Levent Ölmez, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karahancı, Vali Yardımcısı Kubilay Ant, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Sağlık Müdürü Akın Südemen, Afet Acil Durum Müdürü Cezmi Türkmen, Orman İşletme Müdürü Mehmet Taşan, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Cumali Akbulut katıldı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ