Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,73 / Satış: 9,77
€ EURO → Alış: 11,32 / Satış: 11,37

Afrika’da gözler gülüyor

Afrika’da gözler gülüyor
  • 14 Mart 2021

İHH İnsani Yardım Vakfının Afrika’da yaygın bir göz hastalığı olan ve çocuklarda dahi görülen katarakt rahatsızlığına çözüm amaçlı uzun yıllardır proje yürüttüğü biliniyor.

Aksaray’lı hayırseverlerin bu konuya oldukça ilgili oldukları yetkililerce ifade ediliyor.

KATARAKT AFRİKANIN AĞIR BİR İMTİHANI

Konu ile ilgili açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, Afrika’da açlık, susuzluk, bundan kaynaklı iç çatışmalar en büyük problemken, insanların yetersiz beslenmesi ve sürekli güneşe maruz kalmalarından kaynaklı nedenlerden ötürü katarakt hastalığının çok yaygın bir sıkıntı olduğunu söyledi. Tedavi edilmediğinde körlüğe kadar giden bir hastalık olan katarakt rahatsızlığının kıtada hayatı oldukça olumsuz etkileyen bir sağlık problemi olduğu biliniyor.

65 MİLYON KATARAKT HASTASI

Afrika’da yaklaşık 65 milyon insanın ameliyat olması gerektiğini belirten Korkmaz, açlık ve susuzlukla mücadele eden insanların katarakt ameliyatı için imkanlarının bulunmadığını hatırlatarak, yapılacak yardımların hayati önem arz ettiğini ifade etti.

144 BİN AMELİYAT YAPILDI

İHH tarafından Afrika’da şimdiye kadar 144bin ameliyat gerçekleştirildiğini belirten Aksaray İHH Başkanı Korkmaz, insanların karanlıktan aydınlığa kavuşmalarındaki mutluluğun tarifsiz olduğunu sözlerine ekledi. Bir ameliyat bedelinin 650₺ olduğunu ifade eden Korkmaz, Şubat ayında Aksaray’lı hayırseverlerin 55 ameliyat bedeli bağışladıklarını sözlerine ekledi.

Katarakt Projesi ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen hayırseverlerin 05426572862 veya 05052571284 telefonlarla irtibat kurabilecekleri ya da Ulu Cami arkasında bulunan İHH bürosunu ziyaret edebilecekleri belirtildi..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ