Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Afrin’e bir tır dolusu iyilik

Afrin’e bir tır dolusu iyilik
  • 02.05.2019
  • 550 kez okundu

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği 2019 yılının 4. İyilik tırını dua ile gönderdi. Selahaddin Eyyubi adı verilen tırın tamamen un yüklü olduğu bildirildi.

Yardım hakkında bilgi veren Aksaray İHH Başkanı Önder ÖZKAN “Ramazan Birlikte Güzel” sloganı ile Aksaray’da ve mazlum diyarlarda yardım faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi. An itibariyle Aksaray genelinde 1050 Ramazan kumanyası dağıttıklarını ifade eden Özkan, “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” düsturuyla Suriye’ye bir tır daha un gönderildiğini ifade etti. Şimdiye kadar yardımlarıyla binlerce mazlumun duasına mazhar olan hayırseverlere teşekkür eden Özkan, Aksaray’ın iyilikte kaydadeğer bir yükseliş içinde olduğundan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Suriye’de 8 Yıldır çadır hayatına mecbur kalan yüzbinlerden bahseden İHH Başkanı Özkan, yardımın Afrin’e gideceğini söyledi.

Aynı zamanda Yemen ve Arakan’da kumanya yardımı yapacaklarını sözlerine ekleyen Özkan, hayırseverlerin zekatlarını hem Aksaray hem de çok muhtaç diyarlarda değerlendirebileceklerini belirtti.
Son olarak, Aksaray genelinde dağıtılmak için belirlenen kumanya adet sayısının 1500’den 2000’e yükseltildiği ifade edildi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ