Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Agam Dalgasını Geçti

Recep TURAN
Recep TURAN - hrecepturan@gmail.com
  • 05 Ekim 2020 - 15:33

Ekim Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı bu kez gerçekten de izlenmeye değerdi.

Geçen Meclis Toplantısına bakan ziyareti nedeniyle başkanlık edemeyen Evren Dinçer bu toplantıda yerini aldı.

Başkan Dinçer’in meclis toplantılarında elinden telefonunu düşürmemesi ve sürekli mesajlaşması artık garip olmaktan çıktı.

Kendi partisinin üyeleri de dahil olmak üzere meclis üyelerini pek sallamaz bir tavır sergilemekten hiç rahatsız değil.

Zaten Cuma Günkü Mecliste, Cumhur İttifakının MHP Üyelerinden birisi ile resmen alay eder bir dil kullanması meclis üyelerine bakışını alenen ortaya koyuyor.

Cuma Günkü Meclis Toplantısı çok ilginç, ilginç olduğu kadar da çok gergin bir toplantı oldu.

Hayrat Vakfı’na 25 yıllığına bedelsiz PEŞKEŞ çekilmek (pardon verilmek) istenilen Mersin Belediyesi’ne ait yurt binası önergesi Başkan Evren Dinçer tarafından ileriki tarihlerde belki yeniden görüşülmek üzere geri çekildi.

Başkan Dinçer önergeyi geri çekeceğini hissettirdikten sonra konu üzerinde söz söylemek isteyen var mı diyene kadar MHP li Meclis üyelerini üstü kapalı bayağı bir fırçaladı.

Belki farkedeniniz olmuştur?

Yukarıdaki cümlelerimden birisinin içerisinde Mersin Belediyesine ait yurt binası diye bir cümle kurdum.

MHP Camiası içerisinde saygın bir yere sahip olan MHP Meclis Üyelerinden Muhterem Gür, önerge ile ilgili konuşma yaparken Başkan Dinçer’e hitaben; “Bu bina kimin?” şeklinde bir soru yöneltti.

Başkan Dinçer ise; “Mersin Belediyesinin” diye cevap verdi.

Yani her konuda desteğine ihtiyaç duyduğu, en az kendi partisi kadar oy almış ve bunun yanı sıra ittifak halinde oldukları bir partinin, yani MHP nin bir Belediye Meclis Üyesi ile açıkça alay etti.

Bir başka MHP li Belediye Meclis Üyesi Ramazan Yılmaz ise önerge ile ilgili konuşmasında başkanın Muhterem Gür’e karşı kullandığı dili ve tavrı kınayarak eğer önerge oylanacak olursa oyunun RED oyu olacağını açık biçimde ortaya koydu.

MHP li üyelerin birer birer tavır koymaya başlaması, büyük olasılıkla Milletvekili Kaşlı tarafından pek çok seferde olduğu gibi muhalif olmamaları konusunda uyarılan MHP Meclis Grubunun Başkanı Mehmet Yardımlı olayın bir restleşmeye dönüşmesini engelleme amaçlı söz alarak;

“Önergeyi oylamaya sunarsanız biz MHP Grubu olarak destekleyeceğiz. Konuyu uzatmayalım” diyerek MHP Grubu üyelerinin Başkan Dinçer tarafından daha fazla rencide edilmesinin önüne geçmeye çalıştı.

CHP Grubu adına konuşan Av. Bilal Özdemir’de başka belediyelerde yaşanılan bu tür olayların yargıdan döndüğünü, benzer olaylar ile ilgili Yargıtay ve Danıştay Kararlarını okuyarak ortaya koyarken, MHP li üyelerden bir kişinin müdahalesi MHP nin de kendi içerisinde büyük bir sıkıntı yaşadığını ortaya koydu.

Önerge ile ilgili son konuşmayı yapan Başkan Dinçer ise, Meclis toplantısında sarfettiği tüm sözlerinin sonuna kadar arkasında olduğunu, önergeye karşı çıkan ve bir önceki meclis toplantısında ciddi muhalefet eden MHP li Meclis Üyelerine bu tutumlarını yakıştıramadığını, ancak oylamaya destek vereceklerini söylemelerine rağmen önergeyi belki ileriki tarihlerde yeniden görüşmek üzere geri çektiğini açıkladı.

Ama 2020 Yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Başkan Evren Dinçer’in Cumhur İttifakı Ortağı ve meclisteki en büyük destekçileri olan MHP Grubundan bir meclis üyesi ile dalga geçmesi ve MHP li Üyeleri üstü kapalı fırçalaması ile Aksaray Belediye Meclis Tarihine geçti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ