Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

‘AHİKA ile Bölgemizi Tanıyoruz’ etkinliği devam ediyor

‘AHİKA ile Bölgemizi Tanıyoruz’ etkinliği devam ediyor
  • 25.04.2017
  • 1.418 kez okundu

AHİLER Kalkınma Ajansı (AHİKA) sorumluluk bölgesindeki Kırıkkale, Aksaray, Kırşehir Nevşehir ve Niğde illerinde ilk olarak 2014 yılında başlayan ve sonraki yıllarda da yapılan “AHİKA ile Bölgemizi Tanıyoruz” etkinliği bu yıl da devam ediyor.

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) sorumluluk bölgesindeki Kırıkkale, , Kırşehir Nevşehir ve Niğde illerinde ilk olarak 2014 yılında başlayan ve sonraki yıllarda da yapılan “” etkinliği bu yıl da devam ediyor.

AKSARAY VE DİĞER BÖLGELER

Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerindeki ilkokullardan katılan toplam 200 öğrenci ve öğretmenlerden oluşan gruplar otobüslerle profesyonel rehberler eşliğinde Kapadokya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezerek, bölgeyi tanıma imkânı buldular.

AÇIK HAVA MÜZESİNİ GEZDİLER

Aksaray’dan 2, Kırıkkale’den 4, Kırşehir’den 1, Nevşehir’den 1, Niğde’den 10 İlkokulun katıldığı Kapadokya gezisi, Uçhisar Kalesi’nden başladı. Burada muhteşem Kapadokya manzarası eşliğinde farklı bir deneyim yaşayan öğrenciler daha sonra “UNESCO Dünya Kültür Mirası” listesindeki Göreme Açık Hava Müzesini gezdiler.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

Daha sonra Avanos’a geçen öğrenciler, tarafından hazırlanan brandaya parmak boyalarla boyadıkları ellerini basarak keyifli ve renkli anlar yaşadılar. Aynı zamanda Avanos‘ta bir çömlek atölyesini ziyaret eden öğrenciler, çömlek yapımını izleyerek çömlek yapmayı denediler. Etkinlik, grubun Üç Güzeller, Zelve ve Paşabağları gezisi ile sona erdi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ