Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Ahika Yönetim Kurulu Niğde’de toplandı

Ahika Yönetim Kurulu Niğde’de toplandı
  • 14.07.2016
  • 1.153 kez okundu

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Yönetim Kurulu Toplantısı Niğde’de yapıldı..

Vali Pekmez AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu başkanlığında, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen temmuz ayı toplantısına Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Kırıkkale Valisi İlker Haktankaçmaz, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ile İl Genel Meclisi, Ticaret ve Sanayi Odası başkanları katıldı.

Vali Peynircioğlu, yaptığı konuşmada haziran ayında yapılan toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaları değerlendirilmesi ile başlayacaklarını kaydetti.

Geçen ay ki çalışmalarda Narlıgöl peyzaj tasarım ve çevre düzenlemesi projesinin tamamlandığını ve Güney Kore ile Çin’e çalışma ziyareti gerçekleştirildiğini ifade eden Peynircioğlu, “Ayrıca 1 Temmuz itibariyle 2016 Yılı Teknik Destek Programı ilanına çıkılmış bulunmaktadır. Program kapsamında kullandırılacak destek miktarı toplam 400 bin liradır.” dedi.

Peynircioğlu, ağustos ayında ise Kırıkkale’de gerçekleştirilecek jeotermal potansiyelin varlığı konusunda saha çalışmalarının devam edeceğini belirterek, şöyle devam etti:

“TR71 Bölgesi URGE projesi ihtiyaç analizi çalışmalarına devam edilecektir. Kalkınma kurulu toplantısının ise temmuz ayı sonu veya ağustos ayı başında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Önümüzdeki bir aylık süreçte, 2016 yılı ajans ara faaliyet raporu ve 2017 çalışma planı hazırlanacaktır.”

Vali Peynircioğlu AHİKA Yönetim Kurulu Başkanlığını Aksaray Valisi Aykut Pekmez’e devretti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ