Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray’da yapıldı

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray’da yapıldı
  • 06.08.2016
  • 1.263 kez okundu

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Aksaray Valiliği toplantı salonu’nda yapıldı..

Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ başkanlığında yapılan toplantıya, Niğde Valisi Ertan PEYNİRCİOĞLU, Kırıkkale Valisi M.İlker HAKTANKAÇMAZ, Kırşehir Valisi Necati ŞENTÜRK, Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, Kalkınma Ajansı üyesi illerin belediye başkanları, il genel meclisi başkanları ve ticaret ve sanayi odası başkanları katıldı.

AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ’in açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, 2016 yılı ara faaliyet raporunun sunumu, 2017 yılı çalışma programı ile Kırıkkale İlinde uygulanan madde bağımlısı bireylerin sosyo-ekonomik hayata entegrasyonunun sağlanması projesinin TR71 bölgesinde yaygınlaştırılması konuları görüşüldü.

AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ yaptığı konuşmasında toplantının  bir önceki yönetim kurulu toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayacağını belirtti.

Vali PEKMEZ konuşmasında; “Geçtiğimiz ayın önemli gelişmelerinden biri; Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Başkan vekilliğinin devir teslimi olmuştur. 5449 sayılı Kanunun 10.maddesi gereğince “Birden fazla ilden oluşan bölgelerde Yönetim Kurulu Başkanlığı; ilk yıl ajans merkezi olarak tespit edilen ilin valisi tarafından, müteakip yıllarda illerin alfabetik sırasına göre bölgedeki valiler tarafından birer yıl süreyle dönüşümlü olarak yürütülür.” Bu doğrultuda Yönetim Kurulu Başkanlığı 24 Temmuz 2016 tarihi itibariyle Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ’e devredilmiştir. Yine aynı tarihten itibaren Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğini de Kırıkkale Valisi M.İlker HAKTANKAÇMAZ yürütmeye başlamıştır. Ayrıca 21 Temmuz 2016 itibariyle Ajans Genel Sekreterliği’ne Bekir VAROL vekâleten atanmıştır.” dedi. Ajansın Temmuz ayı ara rapor ve çalışma programını tamamladığını ifade eden Vali Aykut PEKMEZ; “Balon sektör raporu çalışmaları başlamıştır. Geçtiğimiz ayın bir diğer önemli faaliyeti ise göreve yeni başlayan personellere; proje yazma eğitimi, resmi yazı kuralları ve EBYS gibi kurum içi eğitimlerin verilmiş olmasıdır.” dedi.

Toplantı gündemdeki diğer konuların görüşmesiyle sona erdi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ