Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Niğde’de yapıldı

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Niğde’de yapıldı
  • 26.12.2015
  • 1.252 kez okundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Niğde’de gerçekleştirildi..

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, başkanlığındaki toplantı, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız’ın katılımıyla yapıldı.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, “Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaları değerlendirerek başlayacaktır. Geçtiğimiz ay, öne çıkan çalışmalar arasında; 2013 Yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında Kırıkkale Biyouyumluluk, Çevre ve Yakıt Analiz Laboratuvarının altyapı, laboratuvar ekipman, cihaz ve donanımı kurularak açılışının gerçekleştirilmiş olması yer almaktadır. Ayrıca, 2015 Yılı Teknik Destek programı kapsamında yararlanıcı ve yüklenicilerle sözleşme imza sürecini müteakip 36 projenin uygulama süreci başlatılmıştır.” dedi.

Vali Kılıç, Aksaray’da 1, Kırıkkale’de 2, Kırşehir’de 2, Nevşehir’de 6, Niğde’de 6 adet, toplam 17 girişimcilik eğitimi düzenlendiğini ifade etti.

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı gündemde bulunan diğer konuların görüşmesiyle sona erdi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ