Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,78 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,44 / Satış: 6,46

Ak Parti Aksaray 6. Olağan İl Kongresi’nin yankıları sürüyor

Ak Parti Aksaray 6. Olağan İl Kongresi’nin yankıları sürüyor
  • 16.01.2018
  • 647 kez okundu

Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Kongreye, AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ravza Kavakcı, Hamza Dağ ve Harun Karacan, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz ile eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanları Taner Yıldız ve Ali Rıza Alaboyun, bölge milletvekilleri, Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, İlknur İnceöz, Mustafa Serdengeçti, eski Milletvekili Nevzat Palta, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, MHP İl Başkanı Ramazan Kaşlı, CHP İl Başkanı Ramazan Koçak, delegeler, partililer, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Ak Parti 6. Olağan Kongresinde gençlerin “Aksaray seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla karşılandı. Gençlere “ Bizlerde sizlerle gurur duyuyoruz” diyen Başkan Haluk Şahin Yazgı konuşmasında şunları söyledi “ Kongreler her zaman için bizlerin bir düğünüdür. Bizlerin bir gururudur. Yenilenmenin, değişimin, dönüşümün adıdır. Burada daha önce görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ederken, yeni oluşacak ekibimize de şimdiden başarılar diliyorum. Bu teşkilatta göre yapmış bir kardeşiniz olarak önce il yönetiminde sonra merkez ilçe başkanı olarak, belediye meclis üyesi ve daha sonra da Rabbimin nasibi ile 4 sene boyunca belediye başkanlığı görevini yapmaktayım.

Size şunu çok açık ve net bir şekilde söylemek istiyorum bu ailede bulunmak, bu teşkilata mensup olmak, benim için bir gururdur, onurdur, şereftir. Allah’ıma hamd olsun şükürler olsun. Teşkilatımız aynı zamanda bir okuldur. Bir öğreticidir. Önce kendini öğretir. Kendini tanıtır. Ardından şehrini, ülkesini, dünyayı ve sonunda da liderini yani Sayın Cumhurbaşkanımızın kurucu genel başkanımızın emirleri ve talimatlarıyla da bizler hizmetlerimize devam ederiz. Yaptığımız her işte ve çalışmada Sayın Cumhurbaşkanımızın tarihten gelen bir sözü her zaman kulaklarımızdadır. Her zamanda düsturumuzdur. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Ve biz hangi işi yaparsak hangi adımı atarsak hangi projeyi gerçekleştirirsek öncelikle bütün kesimin her türlü ihtiyaçlarını notlarını alırız. Kadınlarımız için, gençlerimiz için, engelli kardeşlerimiz için, taraftarlarımız için, emeklilerimiz için, yaşlılarımız için yaptığımız birçok çalışmada mutlaka bu düstur vardır. Bu düsturla bizler hareket ederiz. Tabi STK’lar ve odalarımızla da uyumlu bir çalışma yaparak şehrimizin geleceğini imar ederiz. Geleceği imar ederken geçmişi de unutmayız. Aksaray’ımızı Aksaray yapan Kılıçaslan’dan, Cemaladeddini Aksaray’dan ve Somuncu Baba’dan da ilhamlarımızı alırız. O Ecdadımızı her zaman yad ederiz. Her türlü çalışmamızda onları öne çıkartan onları her daim anan projeler gerçekleştiririz.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Mart ayı ile birlikte 4 yılımı dolduracağım. Bu süreç içerisinde Aksaray’ımıza bir milyarın üzerinde bir yatırım gerçekleştirildi. Bu belediyemizin yapmış olduğu çalışma. Hükümetimizin, devletimizin, vekillerimizin, bakanlarımızın, Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın emirleriyle yapılan çalışmalar bunların daha da üstünde

Aksaray’ımız öyle bir noktaya geldi ki artık kabuğunu kırdı. Milli maçlar artık burada oynanmaya başlandı. Bu hepimizin başarısı. Sanayi projemiz 375 milyonluk dev bir proje. Ocak ayının sonunda artık başlıyor. İhalesi yapılıyor. İnşallah inşaat sezonu ile birlikte 2 bine yakın orada dükkânlarımız gerçekleştiriliyor.

Sizlerde biliyorsunuz su en büyük problemdi. İçilebilecek kalitede güzel sularımız inşallah 2019’un başlarında musluklarımızdan akacak. Alt geçit çalışması biraz uzun sürdü. Ama Elhamdülillah şu anda bitti. Kullanılabilecek durumda 514 metre uzunluğunda 22 milyona mal olan Piri Mehmet Paşa alt geçidimiz tamamlanmış durumda.

Kentsel dönüşüm anlamında yine o bölgede Piri Mehmet Paşa Çarşımız 12 bin metrekare alanda 149 adet ofis ve bürolardan oluşan 8 blokluk 19 milyona mal olan bir yapı. Kadınlarımızı unutmadık onlara kadın aktivite merkezimizi gerçekleştirdik. 4 Yılda 4 mega proje ile şehrimizin birçok yerinde parklar oluşturduk. Siloları kaldırdık onun yerine çok güzel bir Kültür han ve Selçuklu parkını yaparak şehrimizi çok güzel bir noktaya getireceğiz..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ