Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,52 / Satış: 6,55

AK Parti Güzelyurt Belediye Başkan Adayı Ünal Demircioğlu Kimdir?

AK Parti Güzelyurt Belediye Başkan Adayı Ünal Demircioğlu Kimdir?
  • 12.01.2019
  • 531 kez okundu

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi ’nin Aksaray ilçe belediye başkan adayları resmen açıklandı. Ünal Demircioğlu’nu yakından tanıyalım.

Ünal Demircioğlu Kimdir?

15 Şubat 1963 Yılında Aksaray Güzelyurt ‘da doğdu. Yedi çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olan Ünal Demircioğlu 6 yaşına kadar Güzelyurt’da ikamet etti. Babasının işi nedeniyle Demircioğlu Ailesi 1969 yılında Aksaray’a taşındı. İlk, orta tahsilini Aksaray ‘da yapan Ünal Demircioğlu bu dönemde yaz tatillerini Güzelyurt ‘da dedesinin yanında geçirdi. Lise tahsiline Aksaray E.M. Lisesinde başladı, ikinci sınıftan itibaren Ankara Ulus Teknik Lisesinde devam etti ve 1981 yılında tamamladı.

Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesinde Eylül 1985 ‘de tamamlayarak İnşaat Mühendisi oldu. Aynı yıl İller Bankası Genel Müdürlüğünün açmış olduğu sınavı kazanarak, Ankara Bölge Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak göreve başladı. Askerliğini kısa dönem olarak Balıkesir’de yaptı.

Mayıs 1991 ‘de İller Bankasındaki görevinden istifa etti ve ticaretle uğraştı,. Mart 2003 tarihinde İller Bankası Ankara Bölge Müdürlüğündeki görevine tekrar başladı, Teknik Uzman (İnşaat Mühendisi) olarak çalışmak iken, 30 Mart 2014 Yerel Yönetim Seçiminde aday olmak için görevinden istifa etmek suretiyle ayrıldı.

2014 yılı yerel seçimlerinde Güzelyurt Belediyesi Başkanlığı’na aday oldu ve seçimi kazandı.

Başta Güzelyurtlular Turizm Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve İnşaat Mühendisleri Odası olmak üzere bir çok Sivil Toplum kuruluşuna üyedir. 1998 – 2001 yılları arası Güzelyurtlular Turizm Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yeniden Ak Parti Güzelyurt Belediye Başkan adayı olarak gösterilmiştir.

Evli ve iki çocuk sahibi olan Demircioğlu’nun hobileri futbol oynamak, doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılıktır.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ