Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,80 / Satış: 10,85

Ak Parti heyeti Vali Ataklı’yı ziyaret etti

Ak Parti heyeti Vali Ataklı’yı ziyaret etti
  • 20 Kasım 2015

1 Kasım seçiminin ardından çalışmalara kaldıkları yerden hızla devam eden AK Parti Aksaray İl Teşkilatı, Aksaray Valisi Şeref Ataklı’yı makamında ziyaret etti..

Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Milletvekili Doç. Dr. Mustafa Serdengeçti, İl Başkanı Abdulkadir Karatay ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Valisi Şeref Ataklı’yı makamında ziyaret etti. Vali Şeref Ataklı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, AK heyet yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Aksaray Valisi Şeref Ataklı Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nin hızla geliştiğini belirterek, yatırımcıların geçiş güzergahı olması ve teşvik nedeniyle Aksaray’ı tercih ettiği söyledi. OSB’de yer tahsislerinin devam ettiğini ve yeni OSB bölgesinin yapım çalışmalarının hızla sürdüğünü aktaran Vali Ataklı, OSB’ye yapılan yatırımların artması ile birlikte Aksaray’da istihdam sayısının da arttığını söyledi.

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay ise yapılan çalışma ve yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, OSB’nin Aksaray’ın parlayan bir yıldızı olduğunu söyledi. Aksaray’ın doğuyu batıya, batıyı da doğuya bağlayan önemli bir kavşak, geçiş güzergâhına sahip olduğunu ifade eden Başkan Karatay, bunun Aksaray ve OSB için çok önemli olduğunu kaydetti. Aksaray OSB’nin yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten Karatay, yeni yapılan çalışmalar ile birlikte Aksaray OSB’sinin lojistik üst haline geleceğini söyledi. OSB’nin mevcut 1. alanı ve 2. alanı ile birlikte toplam 800 hektar olup, 315 sanayi parselinden oluştuğunu belirten Başkan Karatay, “315 sanayi parselinin 313 adedi yatırımcılara tahsis edildi. Bugün itibariyle 175 fabrika çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir. Söz konusu bu işletmelerde 8 bin 500 kişi istihdam ediliyor. Bu da son derece sevindirici bir gelişme” dedi..

blank

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ