Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Ak Parti heyeti Verem Savaş Haftasına dikkat çekti

Ak Parti heyeti Verem Savaş Haftasına dikkat çekti
  • 07.01.2016
  • 1.445 kez okundu

Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay öncülüğünde İl Başkan Yardımcısı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Hikmet Ceviz başkanlığında Ak Parti heyeti Verem Savaş haftası nedeni ile sağlık kuruluşlarına ziyaret gerçekleştirdi..

Ziyarete katılan Ak Heyet Aksaray verem savaş dispanserini, Halk Sağlığı Merkezini ve Aksaray Devlet Hastanesini ziyarette bulundu. Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Hikmet Ceviz yaptığı açıklamada verem ile savaş haftasına ve bulaşıcı hastalıklara dikkat çekti. ‘İnsan sağlığını tehdit eden hastalıklardan biri de veremdir. Halkın bilinçlenmesinin ve röntgen cihazının kullanılmasının hastalığın azalmasında önemli yeri olduğunu belirten Ceviz; Ülkemizde verem savaşı Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği Doğrudan Gözetimli Tedavi Şeklinde ve Stop TB tedavisi şeklinde yürütülmektedir. Verem Savaşı Dairesi Başkanlığı tarafından 2009 yılından itibaren 422 hekime veremle ilgili “Mesleki Gelişim Eğitimi” verilmiştir.

“Verem” halen tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de varlığını sürdüren bir hastalık olup mevcut imkânlar dâhilinde doğru zamanda uygun müdahaleler ile tedavi edilebilir bir hastalıktır. Verem hastalığı hakkında dikkatlerini çekerek kendilerinde ve çevrelerinde şüpheli belirtiler gördüklerinde konu hakkında duyarlı olmalarını dilemekteyiz. Vatandaşlarımızın böyle bir durum geliştiğinde mutlaka Verem Savaş Dispanserleri, Aile Hekimi ve Hastanelerimize başvuruda bulunmaları ve gerekli tahlilleri yaptırmaları önem arz etmektedir. Bu hafta vesilesiyle veremle savaşta emeği geçen bütün sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum dedi.

Ziyaretten sonra Ak Parti heyeti Aksaray Devlet Hastanesinde yatan hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulunarak Karanfil verdi. Ziyaret sonrası memnuniyetini dile getiren vatandaşlar Ak Parti heyetine teşekkür etti..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ