Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Ak Parti heyetinden Recep Konuk’a ziyaret

Ak Parti heyetinden Recep Konuk’a ziyaret
  • 22.12.2015
  • 1.432 kez okundu

AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Aksaray Ziraat Odası Başkanı ve Panko Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Emin Koçak, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Aktürk ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, AK Parti Karaman Milletvekili TBMM Tarım Komisyonu Başkanı ve Panko Birlik Genel Başkanı Recep Konuk’u Ankara’da Panko Birlik Genel Merkezi’nde ziyaret etti..

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, milletvekilliği görevinin hayırlı olması temennisinde bulunurken, Türkiye’nin ve Aksaray’ın tarım ve hayvancılık alanında görüş alışverişinde bulundular. Aksaray’ın nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığını belirten Başkan Karatay, Aksaray’ın da içinde bulunduğu İç Anadolu bölgesinin tarım ve hayvancılık alanında Türkiye’nin gözbebeği olduğunu kaydetti.

Aksaray Ziraat Odası Başkanı ve Panko Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Emin Koçak ise hayırlı olsun temennisinde bulunarak, Aksaray’ın pancar kotası hakkında bilgiler verdi. Pancar kotası ile ilgili kısmi sorunların yaşandığını belirten Başkan Koçak, bu yıl gerek iklimsel nedenler gerekse de hastalık ve zararlılardan dolayı şeker pancarında verim kaybının yaşandığını, bu verim kaybı ile kotasını tamamlayamayan üreticilere herhangi bir cezai işlem uygulanmamasını dile getirirken, konuyla ilgili çalışmalar yapılması halinde üreticilerin daha verimli ve daha kazançlı ürün elde edeceğini söyledi.

AK Parti Karaman Milletvekili, Panko Birlik Genel Başkanı ve TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Recep Konuk, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, tarım ve hayvancılık anlamında hükümet son derece önemli adımlar attığını belirterek, kendilerinin de tarım ve hayvancılığı her alanda destekleyerek gelişmesine katkı sağladıklarını söyledi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ