Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Ak Parti İl Başkanı Karatay’dan STK’lara çağrı

Ak Parti İl Başkanı Karatay’dan STK’lara çağrı
  • 07.06.2016
  • 1.309 kez okundu

Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay’dan STK’lara Çağrı;
İftar programları yerine ihtiyaç sahibi ailelerin evine konuk olalım..

Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay yazılı yayınladığı basın bildirisinde; Ramazan ay’ı, bereket ay’ı, rahmet ay’ı tüm dünyamıza İslam âlemine ülkemize Aksaray’ımıza hayırlar getirsin. Rabbim bu ayda bereketini rahmetini üzerimize yağdırsın. Nasıl mübarek mekânlar varsa, bu mübarek mekânlardaki iyiliklerin karşılığı kat kat verilirse, mübarek zamanlar da vardır ve bu zamanlarda yapılan iyiliklerin karşılığı da kat kat verilir, dedi.

Mümin orucu tuttuğu zaman oruçta onu tutar ve mümini kötülüklerden dünyanın dağdağasından alıkoyar. Mümini sürekli Rabbine tutkulu kılar. Hiç şüphesiz oruç açlık değildir. Halden anlama ve arınma vesilesidir. Ramazan ayı boyunca bizler halkımızın sofralarının konuğu olacağız. Sivil Toplum Kuruluşlarımıza da aynı çağrıda bulunuyoruz. Ramazan ve iftar ibadetini gelenekselleşmekten çıkarmak adına, geleneksel iftar programlarını terkedip her birimiz, kumanyalarını alarak halkımızın hanelerine misafir olalım diyen İl Başkanı, Onlarla beraber diz çöküp sofralarını şenlendireceğiz. Çocuklarının saçlarını okşayıp kardeşlerimizle bir araya geleceğiz. İlk ağızdan onları dinleyip, varsa dertleri derman olmaya çalışacağız. Hz Ömer’in geceleyin Medine sokaklarını gezip muhtaçlara un çuvalı taşıması gibi, biz de şehrimizin kalbine dağılıp iftarlıklarımızı kardeşliğimizi ilgimizi samimiyetimizi onların evine götüreceğiz. Yol bulup gelemeyen, utandığı için isteyemeyen kim varsa, Allahın sabırla imtihan ettiği kim varsa işte onların konuğu olacağız. Öksüz ve yetimin, fakirin olmadığı sofrada hayır yoktur hadisini kuşanarak fakirlerin yetimlerin öksüzlerin ayağına gideceğiz. Çalınmamış kapıları çalıp selam vererek Ramazan’ın bereketini rahmetini kardeşlerimizle birlikte onların evinde yaşayacağız. Geleneksel iftar davetlerine değil, öksüzlerin yetimlerin fakirlerin şehitlerimizin yakınlarının sofralarında açacağız iftarımızı ve bir yetimi bir öksüzü sevindirip mutlu edebilirsek, Ramazan ay’ının ruhunu yakalamış olacağız. Ve rabbimize hamd edeceğiz bizi buna vesile kıldığı için…

Allahın bize emaneti olan ihtiyaç sahiplerimize, biz de o emanetleri Ramazan vesilesiyle daha bir sahipleneceğiz. Allahın rahmetine bereketine ulaşmayı, kavuşmayı ümid edeceğiz. En hayırlı sofraların öksüzlerin, yetimlerin ve ihtiyaç sahiplerinin olduğu sofralar bilerek, biz her akşam Ramazan ay’ı boyunca en hayırlı sofralarda onlarla beraber oturacağız, dedi. Rabbimiz bizi ramazanın bereketiyle bereketlendirsin..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ