Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı
  • 10.08.2017
  • 1.784 kez okundu

Merkez İlçe Başkanlığı için dün partide yapılan temayül yoklamasında en yüksek oyu adaylardan Mustafa Et’in aldığı öğrenildi. Et’i, Abdülsamet Kılıç ve Hikmet Ceviz isimleri takip etti. Vekillerin, mevcut 7 adaydan hariç 2 kişinin daha CV’sini istedikleri öğrenildi.

Ömer Gizlenci’nin istifasının ardından Ak Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanlığı’na atanacak ismin belirlenmesi için dün parti binasında yapılan temayül sonucu net olmasa da dışarı sızdı.

Mustafa Et, Hikmet Ceviz, Abdülsamet Kılıç, Şaban Bülbül, Kuddusi Bakar, Nedim Kılıç ve Murat Ulu’nun aday olarak girdiği temayül yoklamasında Parti Teşkilatının delegeler dışında kalan isimleri oy kullandı. Oy kullananlar haricinde Aksaray’daki STK Başkanlarının da görüşleri alındı.

Bölge Koordinatör Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karaca, İl Koordinatörü eski Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz ve yine Teşkilat Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir nezaretinde Ak Parti Binası’nda yapılan temayül yoklaması sonuçlarına göre ilk üç sıranın sırasıyla Mustafa Et, Abdülsamet Kılıç ve Hikmet Ceviz olarak sıralandığı bilgisine ulaşıldı.

Ulaşılan bilgiler arasında temayül için Aksaray’a gelen milletvekillerinin 7 aday haricinde Yunus Emre Aydın ve Ömer Coşkuner’in de CV’lerini isteyip başvuru formu doldurttukları öğrenildi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ