Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,78 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,44 / Satış: 6,46

Ak Parti’de Erken Uyarı Alarmı

Hikmet Recep TURAN
Hikmet Recep TURAN - hrecepturan@gmail.com
  • 03.01.2018
  • 1.520 kez okundu

Ak Parti’de kongre tarihinin belli olması ile birlikte eleştiri sesleri de yükselmeye başladı.

Sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilerin odağında da, yeni yönetimde olacağı varsayılan isimlerin büyük bölümünün partiye hizmet edecek isimlerden çok zenginliği ile öne çıkacak isimler iddiası var.

Hal böyle olunca da eleştirilerin odağına erken oturan isim elbetteki İl Başkanı Hüseyin Altınsoy oluyor.

İl Yönetiminde yer alabilmek için önce müraacat, ardından kabul edilen müraacatların Genel Merkezce denetlenmesi yöntemi de anlaşılan yeterli olmamış.

Çünkü bu yöntem uygulanırken çok sesli olmayan biçimde; (yapılan başvurularda yönetimde yer alması istenmeyen isimlerin başvurularının kabul edilmeyenler kategorisine alınarak genel merkeze gönderilmediği) konuşuluyordu.

Bir önceki İl Başkanı Abdulkadir Karatay’a ise ilk başkanlığında hiçbir şekilde müsamaha gösterilmemiş, önüne konulan isimlerle çalışmak zorunda bırakılmıştı.

Tüm partilerde kongre sürecinin güllük gülistanlık geçmesi Türk Siyasi Hayatında hiç mümkün olmadı.

Haliyle, Aksaray’da da…

Hele bir de bu parti çok güçlü bir iktidar partisi olup olanakları çok çok büyük olursa kongre öncesinin sessiz sakin geçmesini beklemek mümkün değil.

O nedenle bu eleştirilerin yapılması gayet normal.

Yönetime girmek isteyip giremeyenler, beklediği biçimde bir yönetim oluşmayacağına inananlar ve buna benzer etkenleri gözönünde bulunduranlar elbette eleştiri yapacak.

Yalnız, eleştirilerinodağında; “Yönetime yazılacak isimlerin ağırlığını zengin ve paralı insanlar oluşturuyor” iddiaları olursa işte o zaman erken başlayan sıkıntı çok büyür.

Eğer gerçekten o şekilde bir yönetim oluşumuna gidilirse, Ak Parti Aksaray Teşkilatı hizmet partisi değil sadece ve sadece rant beklentisi üzerine kurulmuş bir  teşkilat olur ki, bu eleştirileri yapanlar da sonuna kadar haklı çıkar ve geçmiş dönemlerde olduğu gibi Genel Merkez’in Şikayet Birimlerinin Aksaraylı müşterileri hiç bitmez.

Her şekilde Ak Parti’de sıkıntı yaşanması zaten bekleniyordu.

Ama bu kadar erken değil.

Sıkıntıların başlama tarihi Mart_Nisan ayları olarak öngörülüyordu.

Ak Parti Cephesi’ne şöyle bir baktığınızda, mevcut siyasi konjektürü gözönüne aldığınız zaman bazı ayrılık ve kavgaların yaşanmaması mümkün değil.

Hele seçim düğmesine basıldığı anda seyreyleyin siz gümbürtüyü.

Kongre tarihi olan 13 Ocak’a şunun şurasında 10 gün kaldı.

Başbakan’ın da hazır bulunacağı kongrede liste ortaya konduğu zaman bakalım şimdi sosyal medya üzerinden yapılan bu sitem ve suçlamalar Başbakanın önünde kongre salonunda da yapılacak mı?

Eğer yapılırsa…

İşte o zaman ilk kez evlere şenlik bir kongre izleriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ