Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Ak Parti’de il başkanlığı bilmecesi!

Ak Parti’de il başkanlığı bilmecesi!
  • 13.06.2016
  • 3.405 kez okundu

Aksaray Siyaset Kulvarı’nda günlük konuşulan ve üzerinde kafa yorulan konuların başında Ak Parti İl Başkanlığı geliyor. Karatay henüz görevinin başında olmasına karşın Ak Parti içerisindeki gruplar kendilerine göre il başkanı belirliyor..

Aksaray’da Siyaset Kazanı bir süredir Ak Parti Aksaray İl Teşkilatı’nın değişeceği üzerine kaynıyor. Önce İl Yönetimi’nden rahatsızlık olarak başlayan söylenti, kısa süre içerisinde Ak Parti içerisindeki grupların yeni İl Başkanı Adayları üzerinde pazarlıklarına kadar uzandı. Yeni Yönetimi oluşturmak isteyen gruplardan bazıları bu yeni teşkilatı oluşturma adına eski küslükleri bir tarafa bırakıp yeni ittifaklar oluştururken, yeni teşkilatın oluşmasında etkin olması beklenilen 3 vekilden 2 si tarafını açıkça ortaya koyuyor 1 tanesi ise her tarafa mavi boncuk dağıtıyor.

Halen Abdulkadir Karatay Başkanlığında devam eden Ak Parti Aksaray İl Yönetimi’nin değişmesine kesin gözüyle bakılırken, sadece değişimin bayram öncesi mi yoksa bayram sonrası mı olacağı merak ediliyor. Karatay görevine devam ederken, Ak Parti içerisinde de yeni il başkanı ve yeni yönetimi belirlemek için şimdiden ittifaklar kuruluyor.

Siyaset kulvarlarında, Ak Parti Aksaray Milletvekili ve Grup Başkanvekili İlknur İnceöz’ün Karatay’ın göreve devam etmesi için çaba  gösterdiği, ancak İnceöz Grubu olarak bilinen isimlerin kulislerde Sinan Özkan, Hüseyin Hüyük, Aydın Coşgun ve Gökmen Kurt isimlerini dillendirdikleri de sohbetlerin başlıca konuları arasında.

Ruhi Açıkgöz-Nevzat Palta Ekibi’nin ise teşkilat değişimine kesin gözüyle baktıkları, uzun süredir aralarında büyük gerginlik yaşadıkları Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile aralarındaki buzları erittikleri ve son günlerde birkaç kez bir araya geldikleri kesin olarak konuşulurken, Yazgı ile Palta Ekibi’nin İl ve Merkez İlçe üzerinde uzlaştıkları da yine sohbetlerin değişmez konularından. Ancak her şeye karşın Açıkgöz-Palta Ekibi’nin Hüseyin Altınsoy başta olmak üzere en az 2 isim üzerinde duracakları da yine konuşulan konular arasında.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile birlikte hareket eden Ak Parti Milletvekili Mustafa Serdengeçti’de tavrını açıkça ortaya koyan vekillerden. Haluk Şahin Yazgı ve Mustafa Serdengeçti’nin ortak adayları Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut. İlknur Hanım’ın Ekibine de şirin görünen diğer Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun da, yakın arkadaşı olan Süleyman Canbulut’a kayıtsız şartsız kesin evet dediği çok kesin bilgi olarak ortalıkta dolaşmaya başladı. Yani “kesin bilgi” notu  altında söylenenlere göre Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti ve Haluk Şahin Yazgı’nın kesin ve ortak adayları Mustafa Serdengeçti.

Yukarıdaki isimlerin yanı sıra İl Başkanlığı için yaklaşık 10-12 isim konuşuluyor. Ak Parti Aksaray Teşkilatı’nda tüm Aksaraylıların bildiği ve kendi aralarında konuştukları sıkıntıları eski vekil, eski bakan ve şimdiki bakan yardımcısı Ali Rıza Alaboyun’un bir Yerel TV de dile getirmesinden sonra olayların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar yansımış olduğunun ortaya çıkması Karatay ve ekibinin gideceğine kesin gözüyle bakılmasına neden olurken, önümüzdeki seçimlerde milletvekili listesinde tekrar aday olmasına kesin gözüyle bakılan Alaboyun’un adayı olarak da Osman Bahadır Bozkurt’un ismi geçiyor. (GündemAksaray)

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ