Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,37 / Satış: 6,39

Akademisyenler ihtisaslaşma çalıştayında buluştu

Akademisyenler ihtisaslaşma çalıştayında buluştu
  • 24.01.2019
  • 1.053 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ihtisaslaşmanın şehri bir cazibe merkezi haline getireceğini söyledi.

Spor ve sağlık alanında ihtisaslaşacak olan ASÜ’de, fakülte bazlı toplantıların ardından farklı disiplinlerde çalışmalar yapan akademisyenler bir araya geldi. Düzenlenen çalıştayda spor ve sağlık kesişen kümesinde neler yapılabileceğine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. Çalışmalar esnasında akademisyenleri ziyaret eden Rektör Şahin, ihtisaslaşmanın disiplinler arası bir süreç olduğunu, fikirlerin farklı bilimsel alanlardaki akademisyenlerin görüşleriyle daha da gelişeceğini belirtti. Projenin tek başına spor veya tek başına sağlık olmadığını kaydeden Şahin, “Projelerin bu iki alanın kesişim kümesinde olması gerekiyor. Bu da farklı disiplinlerin birlikte çalışmasını gerektiriyor. Çalıştayımızda bu birliktelik sağlandı. İhtisaslaşma süreci ile Üniversitemiz kendisiyle yaşıt üniversiteler arasında bir faz daha yukarıya çıkmış oldu. Bu süreci tüm şehrin dinamikleriyle birlikte en iyi şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Somut çıktıların ardından Aksaray’ımız, spor ve sağlık alanında bir cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

Şahin, ziyaretinde akademisyenlerle tek tek görüştü ve ortaya çıkmaya başlayan ilk fikirlere dair istişarelerde bulundu..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ