Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,28 / Satış: 7,31
€ EURO → Alış: 8,56 / Satış: 8,59

AKÇED yönetiminden ATSO’ya ziyaret

AKÇED yönetiminden ATSO’ya ziyaret
  • 14 Aralık 2017 - 23:30

Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED) başkanı Musa ERDOĞAN ve dernek üyeleri Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KOÇAŞ’ı makamında ziyaret etti.

Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED) başkanı Musa ERDOĞAN ve dernek üyeleri Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KOÇAŞ’ı makamında ziyaret etti.

“Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temasıyla 3 dil ve 11 ayrı kategoride düzenlenecek 6. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması hakkında ATSO Başkanı Ahmet Koçaş’a bilgi veren AKÇED Başkanı Musa Erdoğan, 13 Kasım 2017 tarihinde başlayan kayıtların, 04 Mart 2018 tarihine kadar devam edeceğini belirtti. www.ufkayolculuk.com internet sitesinden ücretsiz başvuruların yapıldığı yarışmanın yazılı sınavı 8 Nisan 2018 tarihinde yapılacağının altını çizen Eroğlu açıklamasının devamında; Engelliler ve mahkumların da katılabildiği yarışmayı Kazananlar İsterlerse Umre’ye, İsterlerse Dost Ülkeye Gidecek. Yarışmanın A, B, C, D, E, F, G, H kategorilerinde birinci olanlar: 2 Umre Seyahati + 2 bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + 2 bin 500 lira, ikinci olanlar 2 Umre Seyahati + bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + bin 500 lira, üçüncü olanlar 2 Umre Seyahati + 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + 500 lira ödüllerine hak kazanacak. Bu kategorilerde 4. – 10. olanlar ve I, J, K kategorilerinde ilk üçe girenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak.

İl genelinde dereceye giren her kategoride birincilere 1000’er lira, ikincilere 750’şer lira, üçüncülere 500’er lira para ödülü verilecek. 4.-10. arasında dereceye girenlere birer çeyrek altın dağıtılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı yanında resmi ve özel yüzlerce kurum, kuruluş, kulüp, vakıf ve derneklerin 17 bin 246 gönüllünün desteklediği; Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarına şimdiye kadar toplamda 1 milyon 494 bin 802 kişi kayıt yaptırmış, binlerce kişi ödül kazanmıştır.

Aksaray’daki organizasyonu proje ortağı olarak Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED) tarafından gerçekleştirecektir” Dedi.

Bu bağlamda çalışmalarına başlayan dernek yöneticileri, üyeleri Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet KOÇAŞ’ı yarışma hakkında detaylı olarak bilgilendirdiler.

Görüşmede, Bu yıl 6.’sı yapılan yarışmanın konusunun Kur’an ve Sünnet bütünlüğü olduğunu söyleyen AKÇED Başkanı Musa Erdoğan’dan sonra söz alan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet KOÇAŞ, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Aksaray’ın en büyük STK’larından biri olduklarını, ATSO olarak Türkiye’nin geleceği ile ilgili projeler yürüttüklerini ve seçilen konunun çok isabetli olduğunu ve ortak değerlerimizi kapsadığını, imkanlar ölçüsünde her türlü desteği vereceklerini ifade etti. Sosyal Projeler ve eğitimler kapsamında Aksaray’da onlarca projeyi hayata geçirdiklerini belirten ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Aksaray yararına yapılan her projenin de arkasında olduklarının altını çizdi.

Görüşmede, yarışmayla hedeflenenin okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasını desteklemek olduğu, bu yılki “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” konusu ile; Kur’an ve Sünnet’in ayrılmaz bir bütün olduğunu anlamak, Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlayıp yaşamak, Toplumun her kesimini Son Peygamber’in (sav) mesajları ile buluşturmak, Yüce dinimiz İslam’ı sahih kaynaklar ile daha doğru anlamak ve anlatabilmek, Hadis-i Şerifleri önemsizleştirip yok sayarak Kur’an-ı Kerim’i yanlış uygulatmayı amaçlayan tuzaklardan korunmak olduğu vurgulandı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ