Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,71 / Satış: 5,73
€ EURO → Alış: 6,32 / Satış: 6,35

AKHAYKOR’dan Ürgüp ve Avanos hayvan barınaklarına tam not

AKHAYKOR’dan Ürgüp ve Avanos hayvan barınaklarına tam not
  • 01.12.2015
  • 1.379 kez okundu

Kısa adı (AKHAYKOR) olan Aksaray Hayvan Hakları Koruma Derneği yönetim kurulu üyeleri Ürgüp ve Avanos’ta faaliyet gösteren resmi ve özel hayvan barınaklarını ziyaret ederek incelemelerde bulundular..

Başkanı Av. , Başkan Yardımcısı Meltem Acar, Veteriner Ulaş Dönmez, Sayman Mimar Metin Başpınar ve diğer üyelerden oluşan bir heyet ilk olarak Nevşehir’e bağlı Ürgüp ilçesinde Özel Ürgüp Bizim Köpekler Bakımevi’ni ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında yapılan incelemelerde bakımevinin çok temiz, tertipli olduğu ve hayvanların konaklama sırasında yatacakları yerden yiyecek ve içeceklerine kadar her ihtiyacının düşünüldüğü bir barınak gözlemlendi.

Özel Ürgüp Bizim Köpekler Bakımevi’nin yerinin hayvan sever bir vatandaş tarafından sağlandığı belirtilirken, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’ın Köpek Bakımevine özel bir ilgi gösterdiği, buraya elemanlar ve veteriner görevlendirildiği, diğer ihtiyaçların da eksiksiz karşılandığı bildirildi.

Aksaray Hayvan Hakları Koruma Derneği yöneticileri, daha sonra Nevşehir ’a geçerek, Belediyesi’ne ait Sokak Hayvanları Geçici Barınağı’nı ziyaret ettiler. Yeni kurulmakta olduğu görülen barınağın yine ihtiyaca uygun bir şekilde konumlandığı gözlemlendi. yöneticileri özellikle Ürgüp ve Avanos’ta Sokak hayvanlarının ait oldukları yerde ve sokakta ilçe sakinlerinin bakımı ile yaşamlarını sürdürdüklerini bizzat yerinde gözlemlediklerini ve her iki ilçeye de bu konuda tam not verdiklerini kaydettiler.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ