Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,78 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,32 / Satış: 9,36

AKMEK’te 300 öğrenciye sertifika verildi

AKMEK’te 300 öğrenciye sertifika verildi
  • 12 Eylül 2016

Kısa adı AKMEK olan Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ve Kadın Aktivite Merkezi, Sosyal, kültürel ve mesleki alanda düzenlediği birçok kursla hizmet vermeye devam ediyor..

Yaz kursları kapsamında Bu yıl 2.cisi düzenlenen 9 yaş ve üzeri gençlerin katıldığı Yaz Kursları 11 Temmuz – 9 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

9 yaş ve üzeri gençlerin katılımıyla 16 dal da 460 a yakın öğrenci kaydı ile başlayan Yaz kurslarında Çakıl Taşları, Porselen Boyama, Ebru, Kâğıt Telkârî, Bez Oyuncak Yapımı, Dini Değerler Eğitimi, Kâğıt Rölyef, Takı Tasarım, Basit Nakış, Gençlere Yağlı Boya Resim, Kara Kalem Resim, Çocuklara Yağlı Boya Resim, Kaligrafi, Kokulu Taş ve Sabun, Step-Aerobik-Pilates-Fıtness kursları açıldı.

Kursa devam edip başarıyla tamamlayan 260 öğrencimiz katılım sertifikası almaya hak kazandı.

AKMEK Sanat Atölyesi Adese de Hafta sonu açılan “Çocuklar için Yağlı Boya Resim ve Çocuklar için Seramik” Kurslarına devam edip başarıyla tamamlayan Çocuklar için Yağlı Boya Resim Kursundan 32 öğrenci, Çocuklar için Seramikte ise 28 öğrenci katılım sertifikası almaya hak kazandı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı konuşmada emeği geçenlere teşekkür ederek şu görüşlere yer verdi “Bugün 2. sini gerçekleştirdiğimiz AKMEK Yaz Kurslarımızın hem sertifika törenini ve sergisini AKMEK Merkez binamızda gerçekleştirdik.

16 dalda Yaz Kursları ve okul dönemin de hafta sonu açılan Çocuklara Seramik – Çocuklara Yağlı Boya kurslarından 300 öğrencimiz katılım sertifikası almaya hak kazandı. Törenimize katılan öğrencilerimize, velilere ve emeği geçen basta Öğretmenlerimize, AKMEK personeline çok teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmanın ardından Başkan Yazgı, yaz kurslarını başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikalarını takdim ettikten sonra öğrencilerle birlikte sergiyi gezdi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ