Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Aksaray Barosu olarak duruşumuz millidir!

Aksaray Barosu olarak duruşumuz millidir!
  • 08.02.2018
  • 1.028 kez okundu

Aksaray Barosu Başkanı Av. Beytullah Coşkun, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Baro Başkanı Coşkun açıklamasında, “Türkiye Barolar Birliği üyeliğin ve Barolara üyeliğin ihtiyari hale getirilmesi Türkiye Barolar Birliğinin başından Türkiye kelimesinin kaldırılması yüksek perdeden tartışılmaya başlanmıştır.

Aksaray Barosu olarak duruşumuz millidir. Türk ve Türkiye kelimesini onurla taşıyoruz. Bu duruşumuzu açıklamalarımızda da göstermiş bulunmaktayız. Barolar Birliği de millidir; Barolar Birliği de milli duruş göstermektedir. Ülkemizin bu olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Tüm halkımızın ve kurumlarımızın birlik olma zorunluluğu vardır.

Barolar ve Barolar Birliği Türkiye’nin en köklü kurumlarından biridir, ayrıca yargı sistemimizin vazgeçilmez asli unsurudur. Kapatılması parçalı hale getirmesi, fanatik gruplar, terör gruplarının da FETÖ, PKK, DEAŞ gibi birlik oluşturmalarının yolunun açacaktır. Yine hakimlerimizin de kararlarında parçalı yapıdan olumsuz etkilenecektir.

Barolar, Barolar Birliği aktif siyaset yapmamalı 106.000 Avukatın hepsinin aynı siyasi görüşte olması beklenemez, ayrıca siyasi partilerimiz var. Halkımız ülkemizi yönetecek siyasi iradeye oyunu vermiş, seçilmiş meşru hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız halkı yönetmektedir.

Barolar Birliğinin görevi de açıktır. Kamu Kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşuyuz. Bu alanda faaliyetlerimizi yürütmek zorundayız. Tabiî ki gerekli olduğu taktirde siyasi iktidara görüşlerimizi hukuki konularda aktarmak, gerektiği zamanlarda halkımız aydınlatılmalıdır. Bu bilgilendirme aydınlatma bir muhalefet partisi edasına dönüşmemelidir.

Türkiye Barolar Birliği dünyanın, Avrupa ülkelerinin hayran kaldığı bir yapıya sahiptir. Sosyal Güvenlik, Sağlık Hizmetleri korumaya muhtaç üyelerine sahip çıkma gibi sosyal bir kurum haline dönüşmüştür. Ayrıca CMK hizmetleri, Adli Yardım taleplerinin karşılanması gibi hizmetlerde yargı sistemimizin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bu alandaki başarılı tüm gelişmiş ülkeler tarafından parmakla gösterilmekte örnek alınmaktadır.

Bizim Cumhurbaşkanımızdan, hükümetimizden talebimiz Türkiye Barolar Birliğimizin yapısının korunmasıdır. Barolar Birliği’nden talebimiz ise kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olduğumuzun hatırlatılması ve ülkemizin yargı sisteminde olumlu bir şekilde katkı sağlamasıdır.

Buradan Türkiye Barolar Birliğine ve tüm Barolarımızı çağrıda bulunuyoruz. Gelin Milli duruşumuzu tüm terör örgütlerine karşı duruşumuzu ve mücadelemizi en yüksek perdeden açıklayalım ve haykıralım. Ülkemizin terörle mücadelesinde en büyük destekçisi olduğumuz Afrin harekâtında, terör’e karşı kahraman ordumuzun ve hükümetimizin, devletimizin yanında olduğumuzu Reyhanlı’dan veya Kilis’ten Başkanlar toplantısı yaparak kamuoyu ile paylaşalım.

Ne mutlu Türk’üm Diyene

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ