Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Aksaray Barosu saldırıyı kınadı

Aksaray Barosu saldırıyı kınadı
  • 26.05.2018
  • 1.149 kez okundu

Aksaray Barosu Başkanı Beytullah Coşkun, 24.05.2018 tarihinde Ankara Baro başkanına bir hakim tarafından yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Baro Başkanı Beytullah Coşkun açıklamasında,

“Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan CANDURAN’ın 24.05.2018 tarihinde meslektaşlarımızın hakkını savunurken “bir hakim tarafından” saldırıya uğradığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Avukat meslektaşının hakkını savunan bir Baro Başkanına yapılan bu hukuksuz ve kaba davranış sadece orada bulunan Ankara Baro Başkanına ve avukatlara değil; meslektaşlarımız nezdinde savunmanın vazgeçilmezi olan avukatlık mesleğine ve savunmayı meslek edinmiş tüm meslektaşlarımıza yönelik gerçekleştirilmiş bir saldırıdır.

İnsanlığa; başkalarının hakkına, mülkiyetine, özgürlüğüne saygıyı öğreten, ömürlerinin önemli bir bölümünü hak arama yolunda tüketen avukatlara yapılan bu saldırılar yargının üç kurucu unsuru olan Sav (Savcı), Savunma (Avukat),Hüküm (Yargıç), dengesindeki güzel ilişkiyi zedelemekte, işleyişi bozmaktadır.

Ankara Barosu Başkanımıza ve onun şahsında dünyanın en onurlu ve en zor mesleğini icra eden avukatlara yapılan saldırıda HSK’nın üzerine düşeni yapacağına dair olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz.” dedi.. (HaberAksarayCom)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ