Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,65
€ EURO → Alış: 10,30 / Satış: 10,34

Aksaray Barosu’ndan Azerbaycan Barosu’na mektup

Aksaray Barosu’ndan Azerbaycan Barosu’na mektup
  • 30 Eylül 2020

Aksaray Barosu Başkanı Av. Ramazan Erhan Toprak Ermeni işgali ile ilgili Azerbaycan Barolar Birliği Başkanım Anar Baghirov’a mektup gönderdi.

Baro Başkanı Toprak mektubunda şu ifadeleri kaydetti:

“Çok kıymetli Azerbaycan Barolar Birliği Başkanım Anar Baghirov;

Aradan geçen 28 yıla rağmen acısının ilk günkü gibi kalbimizde tazeliğini koruduğu Hocalı Katliamında yaşananların, 1949 Cenevre Sözleşmelerinin, Birleşmiş Milletlerin (BM) Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesi, Sivil ve Siyasi Haklar Sözleşmesi, İşkence ve Diğer Zalimane, İnsanlık Dışı veya Onur Kırıcı Muamele veya Cezaya Karşı Sözleşme, Çocuk Hakları Sözleşmesi ve diğer birçok sözleşmeyi ihlal ettiği açıkça ortada olmasına rağmen hiçbir yaptırım uygulanmayarak uluslararası alanda yaratılan çifte standartın ne denli büyük ve hukuk dışı olduğu aşikârdır. Ne acıdır ki uluslarası hukukun ve sözleşmelerin acziyeti Ermenistan’ı cesaretlendirmekle birlikte pervasızlaştırmış ve küstahlaştırmıştır. Öyle ki bu küstahlık hukuk tanımazlığın da ötesinde işgalcilik ve katliamcılığı olağan görme derecesine kadar ulaşmış, bugünkü geldiğimiz noktada ise yeni işgallere kalkışma cüretini göstermelerine yol açmıştır.

Ancak unutulmamalıdır ki Ulu Önderimiz Atatürk’ün de dediği gibi “Türk Milleti esaret kabul etmeyen bir millettir.”

Yine, bilge lider Ebulfeyz Elçibey’in de dediği gibi “Atalarından yadigâr kalan vatan aşkını göğsünde gezdiren Azerbaycan halkıazatlığın ışığına doğru durmadan yürüyecektir. Bu yürüyüşü dünyadaki hiçbir kuvvet durduramayacaktır.” Bu anlayış ve inançla kardeşimiz Azerbaycan Türklerinin ve Azerbaycan Devletinin haklı mücadelesinde sonuna kadar yanında olduğumuzu, uluslararası alanda yaşanacak hukuksuzluk ve çifte standartların sonuna kadar takipçisi olarak en yüksek perdeden sesimizi yükselteceğimizi saygı ile bildiririz..”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ