Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Aksaray Belediye Başkanı Yazgı’nın Kadir Gecesi mesajı

Aksaray Belediye Başkanı Yazgı’nın Kadir Gecesi mesajı
  • 30.06.2016
  • 1.388 kez okundu

Kadir Gecesi dolayısıyla bir açıklama yapan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, bu mübarek gecenin İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederek şunları söyledi..

“Peygamber Efendimizin ( S.A.V ) Hadis-i Şerifinde buyurduğu gibi “Ramazan ayının başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluştur “ diye buyurdu 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerifin son günlerini yani cehennemden kurtuluş yaşanacağı zamanlardayız. Hüzünlüyüz çünkü Allah katında ayların en hayırlısı olan Ramazana veda ediyoruz. Sevinçliyiz çünkü bin aydan hayırlı Kadir Gecesine kavuşuyoruz.

Ramazan-ı Şerif Kur’an-ı Kerim ayıdır, Kur’an-ı Kerim bu kutlu ayda ve Kur’an-ı Kerimin içinde övgüyle bahsedilen mübarek Kadir Gecesinde yeryüzüne inmeye başlamıştır. Gelişiyle birlikte oluşturduğu mana iklimiyle gönül dünyamızı mamur eden, iç âlemimizi zenginleştiren Kadir gecesi, yaratılış bilgisinin ders kitabı ve bütün kâinatın ve varoluşun özeti olan Kur’an’ın indirildiği gecedir.

Kadir Gecesini idrak ederken; açları, yoksulları, zulme maruz kalmışların haklarını düşünmemiz, onların dertleriyle dertlenmemiz, yaralarını sarmamız gerekir. Âlem-i İslam’a dua edip af ve mağfiret dilemenin dualarda buluşmanın tam vaktidir.

Rabbim; şu Mübarek Kadir Gecesi’nin hatırına dünyada zulüm altında yaşayan bütün İslam âlemine huzur ve mutluluk getirsin. Başta Aksaraylı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor; bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ