Aksaray Haberleri

Aksaray Belediyesi gençleri geleceğe hazırlıyor | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Aksaray Belediyesi gençleri geleceğe hazırlıyor

Aksaray Belediyesi gençleri geleceğe hazırlıyor
  • 11 Şubat 2021

Aksaray Belediyesi, gençlerin sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaları için başlattığı sınavlara hazırlık kursları için start verdi.

Ocak ayı içerisinde duyurusu yapılarak ön başvuruların yapıldığı sınava hazırlık kurslarına 500’ün üzerinde öğrenci başvuru yaptı. Aksaray Belediyesi, başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından eğitimlere başlanılacağı tarihi duyurdu. 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak eğitimler ile gençlerin hayal ettikleri başarıya ulaşmaları sağlanacak.

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen sınava hazırlık kurslarında 7. Sınıf ve 8. Sınıf öğrencileri için LGS, 11. 12. Sınıflar ve mezun gruplar için ise TYT ve AYT sınavlarına yönelik eğitimler ücretsiz olarak verilecek.

Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde başlatılan eğitimleri pandemi süreci nedeniyle durdurmak zorunda kalan Aksaray Belediyesi yeni eğitim öğretim döneminde gençleri sınavlara en güzel şekilde hazırlayacak.

Aksaray Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilecek olan kurslarla ilgi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer; ‘’Şehrimizde başarılı olmayı hayal eden gençlerimize destek olmak için Belediye olarak kurslarımızı açıyoruz. Alanında uzman eğitimcilerimizin rehberliğinde sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz hayal ettikleri başarıyı elde edeceklerdir. Belediyemiz bünyesinde açılan kurslar ile şehrimizde öğrencilerimiz eğitimde fırsat eşitliği elde edecek. Bu kurslarda verilecek eğitimden genç kardeşlerimizin azami derece faydalanmalarını temenni ediyorum.’’ Dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ