Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

Aksaray Belediyesi korona virüs tedbirlerini aralıksız sürdürüyor

Aksaray Belediyesi korona virüs tedbirlerini aralıksız sürdürüyor
  • 02 Kasım 2020

Son yılların en büyük küresel sağlık sorunu olan salgınına karşı ilk günden itibaren önlem alan , tedbirlerini sürdürüyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda bilim kurulu kararlarını uygulama yönünde çalışma yürüten Belediye ekipleri vatandaşların bireysel korunmaları için gerekli olan maske ve hijyen ürünlerini vatandaşlara ulaştırmaya devam ediyor.

Aksaray Belediyesi’nin bir birimi olan AKMEK hizmet merkezinde Belediye imkanları ile üretilen maskeler vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılmaya devam ediyor.

Belediye ekipleri üretilen maskeleri Belediye hizmet binasında ve diğer birimlerde vatandaşlara ulaştırmanın yanı sıra meydanlarda ve toplu kullanım alanlarında da dağıtıyor.

Salgın sürecini en başından itibaren titizlikle takip eden Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehiriçi ve şehirlerarası toplu taşıma araçlarında maske dağıtılması ve maske kullanmayan vatandaşların uyarılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Aksaray Belediyesine bağlı zabıta müdürlüğü ekipleri, bugün toplu taşıma araçlarında yolculuk yapan vatandaşlara maske dağıtılarak maske kullanmanın salgını önlemekte önemli bir etken olduğu bilgisini paylaştı. Maske kullanmayan vatandaşlara ilgili kanun maddesi gereğince ceza yazılabileceğinin uyarısı yapıldı.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ