Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Aksaray Belediyesi pazarcı esnafa çöp poşeti dağıttı

Aksaray Belediyesi pazarcı esnafa çöp poşeti dağıttı
  • 21.12.2015
  • 1.471 kez okundu

Aksaray Belediyesi pazar yerlerinin temizliğini sağlamak amacıyla pazarcı esnafına çöp poşeti dağıttı..

Aksaray Belediyesi, pazar yerlerini daha temiz hale getirmek ve vatandaşın pazaryerlerinde sağlıklı bir şekilde alışverişini yapmasını sağlamak amacıyla Pazartesi pazarındaki pazarcı esnafa çöp poşeti dağıttı.
Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından dağıtılan çöp poşetleri pazarcı esnafı da memnun etti.

HERŞEY DAHA TEMİZ BİR PAZAR İÇİN…

Pazar yerinde dağıtılan poşetleri kullanan esnafın, sebze ve meyvelerin satışı sırasında biriken çöpleri yere değil poşetlere atma alışkanlığını kazandığı belirtildi.

“VATANDAŞLARIMIZA TEMİZ BİR ORTAMDA PAZAR ALIŞVERİŞLERİNİ YAPMA İMKÂNI SAĞLAYACAĞIZ”

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Pazar yerlerinde özellikle meyve sebzelerin kabuklarının bir yerde biriktirilmediğini ya da çöpe atılmadığını belirterek “Yere atılan kabuklar pazar yerinde hem kokuya, hem de kirlenmesine neden oluyordu. Biz bu sorunu çözüme kavuşturmak için Pazarcı esnafımıza çöp poşeti dağıtarak, çöplerini bu poşette toplamalarını sağlayacağız. Daha sonra çöplerin bulunduğu poşetler pazaryeri kalktıktan sonra toplanacak. Böylece pazar sonrası çirkin görüntüyü ortadan kaldırmış olacağız. Ayrıca temizlik elemanlarımız kısa bir sürede pazar yerlerini temizlemiş olacak. Vatandaşımız da temiz bir ortamda pazar alışverişlerini yapmış olacak” şeklinde konuştular..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ