Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Aksaray Belediyesi şair ve yazarları okurlarıyla buluşturuyor

Aksaray Belediyesi şair ve yazarları okurlarıyla buluşturuyor
  • 25.04.2017
  • 1.336 kez okundu

Aksaray Belediyesi, Şair ve Yazarları Aksaray’a davet ederek, okurları ve edebiyatseverlerle buluşturuyor..

Aksaray Belediyesi, Şair ve Yazarları Aksaray’a davet ederek, okurları ve edebiyatseverlerle buluşturuyor. Okurlar ve Yazarlar buluşmasının bu haftaki konuğu Yazar Handan Acar Yıldız oldu.

Aksaray Belediyesinin daveti üzerine Aksaray’a gelen Yazar Handan Acar Yıldız “ Yaşayayazmak “ Konulu Söyleşi gerçekleştirdi.

Ayşe Karaman’ın Moderatörlüğünde Zinciriye Medresesinde düzenlenen söyleşi programına, Okuma Grubu öğrencileri ve çok sayıda edebiyatsever katıldı.

Yazar Handan Acar Yıldız okumanın ve yazmanın önemine dikkat çekerek söyleşisinde şu görüşlere yer verdi “Güzel kaliteli bir yaşam için okumak gerekiyor. Zaten dünya tarihi bile yazıdan önce ve yazıdan sonra ikiye ayrılıyor. Yazı insanoğlunun zihninin soyut düşünceye kayması anlamına geliyor. Hâlbuki insanoğlu yazının keşfedilmesiyle birlikte soyut düşünmeyi öğrendi. Okumak; insanın kendine yapabileceği en büyük iyilik okumaktır. İnsan sadece dışarıyı değil kendisini de düşündüğünde kendi kendisine bir borcudur okumak. İnsan okuduğu zaman kendi yaratılış gayesi ile kendi yaratılmış olmanın kutsallığıyla sözün kutsallığını birleştirmiş oluyor. İki kutsalı birleştirmiş oluyor. Bambaşka bir dünya oluşturuyor. Sözün kutsallığı yazının kutsallığı ve insanın kutsallığı ikisi okumakta bir araya geliyor ve buda bizim dünyamızı soyut geniş hale getiriyor. Okumak sadece yazmak için gerekli değil, nefes almak gibi yaşamak içinde gerekiyor.”.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ