Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Aksaray Belediyesi’nden eğitime destek

Aksaray Belediyesi’nden eğitime destek
  • 17.02.2016
  • 1.581 kez okundu

Aksaray Belediyesi ile Ensar Vakfı arasında iş birliği protokol anlaşması imzalandı..

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile Ensar Vakfı şube Başkanı Bilal Bilecik, eğitime destek niteliği taşıyan protokolü karşılıklı olarak imzalayıp hayırlı uğurlu olmasını dilediler. Başkan Yazgı, Aksaray Belediyesinin eğitim hizmeti sunan vakıf ve derneklerin her zaman yanında olacağı mesajını verdi.

Eğitim odaklı faaliyet sürdüren ve aynı zamanda da kamu hizmeti sunan Ensar Vakfı, eğitim çıtasını yükselmek adına Aksaray Belediyesi’nden destek istedi. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, konu eğitim olunca destek kararını Aksaray Belediye Meclisine taşıdı. Meclisten de eğitime destek kararı çıktı.

Protokol anlaşmasının eğitime verilen bir destek olduğunu açıklayan Başkan Yazgı, “Vakfımızı ziyaret ettiğimiz bize böyle öneri geldi. Meclis üyelerimizle oturduk değerlendirdik. Ve bir karar aldık. Başta meclis üyelerimize hassasiyetli davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Mevcut vakıf binası ve öğrencilerin barınmasına olanak sağlayan yurt binası tahsisi ile ilgili protokolü imzaladık. Belediye olarak Ensar Vakfı gibi derneklerimizin faaliyetlerini destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Ensar Vakfı Aksaray Şube Başkanı Bilal Bilecik, öğrencilere sağlanan bu imkân doğrultusunda emeği geçenlere teşekkür ederek “Biz vakıf olarak eğitime alanında daha etkin hizmet sunmak için belediyeden destek istemiştik. Haluk Başkanımız başta olmak üzere başkan yardımcıları ve meclis üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediyemizin eğitime destek vermeleri bize bir onurdur. Bu bizim sorumluluğumuzu ve yükümüze de artırtıyor. Artık daha büyük aşkla şevkle bu hizmetleri sürdüreceğiz” dedi.

2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile destekleriyle ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Türkiye Değerler ödülleri olimpiyatı düzenleneceğini açıklayan Bilecik, 15 Marta kadar başvuruların süreceğini açıkladı. Bilecik son olarak geçen yıl ilimizde bir öğrencinin şiir dalında Türkiye birincisi olduğunu hatırlattı ve Başkan Yazgı’ya, Elif el yazmalı tablo hediye etti.

Değerler Ödülleri Olimpiyatı, Türkiye Birincisine 4 bin, İkincisine 3 bin lira, Üçüncüye ise 2 bin 500 Ensar bursu ödüllüleri verileceği bildirildi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ