Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Aksaray Devlet Hastanesi’nde koldan anjiyo da başladı

Aksaray Devlet Hastanesi’nde koldan anjiyo da başladı
  • 06.02.2016
  • 2.034 kez okundu

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Himmet Durgut, Aksaray Devlet Hastanesinde koldan da anjiyo yapılmaya başlandığını açıkladı..

18 Ocak tarihinde ilk kez kasıktan anjiyo yapılan Aksaray Devlet Hastanesinde, kısa sürede anjiyo yapılan hasta sayısının 50’ye ulaştığını açıkladı.

Aksaray Devlet Hastanesinde ilk koldan anjiyo, Muharrem Dinç isimli hastaya Kardiyoloji Uzmanlarından Dr. Sinan İnci ve Dr. Abdulkadir Bozkır tarafından başarıyla yapıldı.

Kardiyoloji Uzmanı Dr.Sinan İnci, koldan anjiyoların, kasıktan yapılan anjiyo ile işlem ve teşhis yönünden hiçbir farkının bulunmadığını, koldan anjiyolarda hastanın hastanede kalma süresinin kısaldığını açıkladı.

Dr. İnci; “Aksaray Devlet Hastanesinde yapılan anjiyo sayısı 50’ye ulaştı. Şu ana kadar yaptığımız anjiyolarda herhangi bir komplikasyon yaşanmadı. Sistem gayet iyi işlemekte. Koldan anjiyo hastalar için büyük bir kolaylık. Hastanede kalma süreleri, kasıktan yapılan anjiyolara oranla çok kısa. Ancak, kol damarlarının çabuk büzüşmesi, ince olması nedeniyle her hastaya koldan anjiyo yapamıyoruz. Şu ana kadar 5 hastamıza koldan girerek anjiyo yaptık” dedi.

Anjiyo yapılan hasta Muharrem Dinç de, Saratı Kasabası Zafer Mahallesi muhtarı olduğunu ifade ederek, “Çok başarılı bir anjiyo geçirdim. Anjiyodan sonra hastanede hiç yatmadan kısa sürede taburcu oldum. Şu anda sağlık yönünden herhangi bir sıkıntım yok. Dr. Sinan İnci ve Dr. Abdulkadir Bozkır’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi..

anjiyo8

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ