Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,37 / Satış: 6,39

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde değişim devam ediyor

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde değişim devam ediyor
  • 20.02.2017
  • 1.494 kez okundu

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan yoğun bakımların hasta başı monitörleri , son teknolojiye sahip merkezi ve hastabaşı yoğun bakım monitörleriyle değiştirildi.

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan yoğun bakımların hasta başı monitörleri , son teknolojiye sahip merkezi ve hastabaşı yoğun bakım  monitörleriyle  değiştirildi.

Monitörler, Hastanın yaşamını tehdit edecek aritmilerin erken fark edilerek hastanın ölümüne yol açabilecek durumların önüne geçmek için kullanılan cihazlardır.

Sürekli EKG çekimi, tansiyon ölçümü yapabilen, kalp atımı, vücut ısısı, oksijen satürasyon basıncı gibi hasta için hayatı önem taşıyan parametrelerin tek ekranda aynı anda takip edilebilmesine imkan tanıyan 5 adet merkezi, 18 adet hastabaşı yoğun bakım monitöri   Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan  Cerrahi Yoğun Bakım, Koroner Yoğun Bakım, Göğüs Yoğun Bakım, Yenidoğan  Yoğun Bakım ve Acil Servis Yoğun Bakım (Kırmızı Alan) ünitelerine tahsis edildi.

Başhekimi Uzm. Dr. Cengizhan Kılıçaslan, hasta bakım ve takibinde kullanılan ve yoğun bakım hastası için olmazsa olmazı olan hasta başı monitörlerimiz çağın gereklerine uygun monitörlerle değiştirildi, dedi

Kılıçaslan; “Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak 82  adet yoğun bakım yatağımız bulunuyor.   Merkezi monitörler, doktorların yoğun bakımda yatan hastaların parametrelerini tek ekranda aynı anda takip etmelerine imkan tanımaktadır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Aksaray’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. ​

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ