Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yenilikler devam ediyor

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yenilikler devam ediyor
  • 03 Temmuz 2017 - 14:54

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine son teknolojik cihazlar alarak ekipmanlarını güçlendiriyor..

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine son teknolojik cihazlar alarak ekipmanlarını güçlendiriyor.

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Vekili ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm.Dr.Ahmet Korkmaz: “Birliğimize bağlı sağlık tesislerinde ihtiyaç olan en son teknolojik cihazları tesislerimize kazandırma gayreti içindeyiz. Hastane envanterine kazandırılan son teknolojik dijital röntgen cihazı ile artık daha az doz, daha yüksek görüntü kalitesi ile daha fazla hastaya hizmet vereceğiz.” dedi.

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Cengizhan Kılıçaslan ise:” Hastanemize yeni cihazların kazandırılmasına devam edeceğiz. Bizler hastalarımızın sağlık sorunlarının en kısa sürede ve ikamet ettikleri yerde giderilebilmesi için çalışıyoruz. Hem daha kaliteli hizmet hem de zaman açısından çok büyük kolaylıklar sağlayacak cihazlarımızın sağlık personelimize ve hastalarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Dijital Röntgen Cihazı ile direkt olarak kaset ihtiyacı olmadan çok amaçlı radyografi tetkikleri yapılabilmektedir. 5 saniye içerisinde doktorun bilgisayarına düşecek görüntü ile daha hızlı bir şekilde tanının konulması, tetkik ve tedavilerin yapılması amaçlanıyor. Öte yandan Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1 adet yerden statifli çift dedektörlü dijital röntgen cihazı ve ve 1 adet U kollu digital röntgen cihazının da kısa süre içerisinde hastaneye kazandırılması planlanmakta..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ