Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Aksaray ekonomisine yeni girişimciler kazandırılıyor

Aksaray ekonomisine yeni girişimciler kazandırılıyor
  • 21 Eylül 2018 - 16:31

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR ve KOSGEB iş birliği düzenlenen girişimcilik kurslarının sonunda ilimiz iş dünyasına adım atmak isteyen girişimciler ATSO’da düzenlenen törende sertifikalarını aldılar.

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Eşmekaya Belediye Başkanı Tayfur Başkan, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, ASKON Başkanı Hasan ve bir çok daire müdürünün katılım gösterdiği programda açılış konuşmasını yapan İŞKUR Aksaray İl Müdürü Mahmut Akkuş konuşmasında girişimciliğin önemine vurgu yaparken ilimiz genelinde 1000’e yakın vatandaşımızın kurslardan faydalandığını ve onlarca insanımızın şuan iş hayatında aktif olarak çalıştıklarının altını çizdi.

Sertifika töreninde konuşan ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş’da yaptığı konuşmada; “Dünya’da ülkelerin değil şehirlerin yarıştığı bir ortamda bugün Aksaray ülkemizin sanayi ve ticaret alanında lokomotif şehirlerinden birisi olma yolundadır. Bu yolda şehrimizin idarecilerine iş dünyasına sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düşmekte iken gelecek Türkiye’nin sanayi kentini inşa ettiğimiz Aksaray’da bundan sonra ki süre zarfında sizlerde büyük görevler düşmektedir. Her biriniz artık iş dünyamızın birer parçası olmakla beraber ülke ekonomisine katkı sağlayacak birer girişimcisiniz. Sizlerin de bildiği üzere dünya büyük bir ekonomik savaş içerisindedir. Kıtalar birbirleriyle kutuplaşmakta Amerika Birleşik Devletleri’nin başını çektiği ekonomisi büyük devletler birbirlerine hatta ülkemize karşı savaş açmaktadırlar. Ekonomi savaşlarından galip çıkmanın tek bir yöntemi vardır oda üretimdir. Üretimi ve katma değeri fazla olan bir ülke krizlerle ve ekonomi savaşlarıyla en rahat mücadele edecek ülkelerdir. Bu anlamda hepimizin temel amacı üretime odaklanmak üretimi desteklemek ve üretime yönlendirmek olmalıdır. Sizlerde iş hayatınıza başladığınız gün ve ondan sonraki süre zarfında üretime önem vermeye özen gösterin. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyor iş hayatlarınızda başarılar diliyor saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyor, teşekkür ediyorum” Dedi.

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu’da konuşmasında Ülke ekonomisine katkı sağlamanın yollarından olan girişimciliğin önemine vurgu yaparken her bir kursiyere başarılar diledi.

Konuşmalardan sonra Sertifikalarını alan kursiyerler yeni açacakları işyerlerinde Aksaray ve ülkemiz için ekonomisine katkı sağlamak için çalışacaklarını dile getirerek emeği geçen ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş’a İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş’a teşekkür ettiler..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ