Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Aksaray Gazeteciler Cemiyeti kuruldu

Aksaray Gazeteciler Cemiyeti kuruldu
  • 25.03.2017
  • 1.536 kez okundu

Aksaray’da medya kuruluşu sahipleri ve ajans temsilcileri ile çalışanlarından oluşan Aksaray Gazeteciler Cemiyeti kuruluşunu tamamladı ve ilk ziyaretini de AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay’a yaptı..

Aksaray’da medya kuruluşu sahipleri ve ajans temsilcileri ile çalışanlarından oluşan Aksaray Gazeteciler Cemiyeti kuruluşunu tamamladı ve ilk ziyaretini de AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay’a yaptı.

AK Parti İl Başkanı Abdülkadir Karatay; Yerel medyanın önemini biliyoruz

Aksaray Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Karatay, Aksaray merkez de resmi ilan alan yedi gazeteden beş gazete Aksaray Posta, Aksaray Egemen, Aksaray 68 haber, Aksaray Yenigün ve Aksaray Güncel Gazetesi ayrıca Sultanhanı Kervan Gazetesi, ilimizde görev yapan haber ajansları Doğan Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı, TRT Haber Ajansı ve Anadolu Haber ajansının temsilcileri ile birlikte cemiyetimiz oluşturduk. İlimizde gazetecilerin birlik ve beraberliği, dayanışması adına cemiyette sağladık” dedi.

AK Parti il Başkanı Abdulkadir Karatay’da, Gazeteciler cemiyeti olarak zannedersem Aksaray’ın en güçlü cemiyeti oldunuz. 5 resmi ilan gazete, 4 ajansla birliktesiniz. Tebrik ediyoruz. Biz yerel medyanın başta 15 Temmuz olmak üzere Türk Milletine Türk devletine katkısını hep birlikte yaşadık. Öncelikle bundan dolayı tebrik ediyorum. 15 temmuz gecesi yerel medya ulusal medyanın da bir kısmı ile beraber, Türkiye’nin kırılma noktasında çok önemli bir görev üstlendi. Biz defalarca teşekkür ettik ama ne kadar etsek azdır. Vatandaşın bilinçlenmesi konusunda o gün olağanüstü bir süreç yaşandı. Onun öncesinde yerel medya doğru bilginin doğru zamanda halkımızla siyaset arasındaki diyaloğunu bilgiyi sağlaması açısından çok önemli görevler yapmaktadır. Aksaray’da cemiyetinizde 5 yerel gazete 4 haber ajansı ile birlikte çok önemli bir pozisyon yakalanmış, cemiyetin sizlere ve Aksaray’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Önümüzdeki süreçte cemiyetin daha aktif şekilde çalışması ve basını yönlendirmesi , vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi açısından önemsiyoruz. Allah hayırlı mübarek eylesin, görevlerinizde başarılar diliyoruz” dedi.

Aksaray Gazeteciler Cemiyetinin Başkanlığını Yenigün Gazetesi ile TRT Aksaray Muhabiri Yaşar Karatay yapıyor. Cemiyette Aksaray Posta Gazetesi’nden Bilal Bölükbaş, Aksaray 68 Haber Gazetesi’nden Hamit Özkök, Nazmi Çalışkan, Cumali Dağ, Aksaray Egemen Gazetesi’nden Erdal Kara, Erkan Altuntaş, aynı zamanda Anadolu Ajansı Muhabiri Oğuzhan Demiray, Aksaray Güncel Gazetesi’nden Ramazan Koç, Fadime Vurgun, Elif Budak, Yenigün Gazetesi’nden Gökten Öztürk, Bekir Tosun, İhlas Haber Ajansı’ndan Yasin Can, Doğan Haber Ajansı’ndan Hasan Bölükbaş ile birlikte ziyaret gerçekleştirdiler.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ