Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,57 / Satış: 6,59

Aksaray halkı randevu sisteminin kolaylığına alıştı

Aksaray halkı randevu sisteminin kolaylığına alıştı
  • 08.12.2015
  • 1.509 kez okundu

Aksaray Devlet Hastanesinde muayene olmak için MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) ile Alo 182’den randevu alan hasta sayısı her geçen yıl artıyor..

2010 yılında başlayan MHRS ve Alo 182 randevu sistemini kullanarak, Aksaray Devlet Hastanesinden randevu alan hasta sayısı 2015 yılı itibarı ile bin hastayı geçti.

Aksaray ve bölgesine sağlık hizmeti veren Aksaray Devlet Hastanesine MHRS ve Alo 182’yi kullanarak randevu alan hasta sayısı günlük ortalama bin 100 yastaya ulaştı.

Aksaray Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz.Dr. Cengizhan Kılıçaslan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada;

“Aksaray Devlet Hastanesine günlük 5 binden fazla hasta muayene olmak için başvuruyor. Bu hastalarımızın yaklaşık 5’de 1’i, internet veya telefon üzerinden randevu alarak hastanemize geliyorlar. Bu oran geçmiş yıllara göre randevulu hasta sayısının arttığını gösteriyor. Doktorlarımız günlük 33 randevulu hasta alabiliyorlar. Hastalarımız, MHRS ve Alo 182 telefon hattını kullanarak hastanemizde görev yapan herhangi bir doktora istedikleri gün ve tarihte randevu alabilmekteler ve randevu tarih ve saatinde polikliniğe gelerek sıra beklemeksizin muayene olabilmekteler. Bu uygulama hastalarımızın işlerini kolaylaştıran, zaman tasarrufu sağlayarak sıra beklemeyi ortadan kaldıran bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak hastaneye gelen hasta sayısı da her geçen yıl artmaktadır. Aralık 2015 tarihi itibarıyla günde ortalama bin 100 hasta randevu alarak hastaneye gelmektedir. Bu rakam bazı günlerde bin 500’lere ulaşmaktadır” dedi.

ADH Yöneticisi Uz.Dr. Kılıçaslan, “Aksaray halkı telefon ve internet üzerinden randevu almaya alışmıştır. İstatistiki rakamlar bunu göstermektedir. Vatandaşlarımıza, Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3 basamak hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden randevu almak için, MHRS ve Alo 182 telefon hattını kullanmalarını öneririm” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ