Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

‘Aksaray Hayvan Barınağı beş yıldızlı otel gibi’

‘Aksaray Hayvan Barınağı beş yıldızlı otel gibi’
  • 04.03.2016
  • 1.751 kez okundu

Kısa adı Anadolu Fed olan Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Aksaray’a gelerek Aksaray Belediyesine ait Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde inceleme yaptılar..

Hayvan Hakları Federasyonu yöneticileri, gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizlemeyerek “Aksaray Barınağı 5 yıldızlı otel gibi Hayvanların yaşam hakları, vicdani ve ahlaki değerler üzerinde” şeklinde konuştular.

Federasyon Başkanı Dr. Ufuk Bayraktar, Anadolu Fed Başkan Yardımcısı Mücella Çelik, Federasyon Genel Sekreteri Mihriban Doğan ve Ak-Hay-Kor Başkanı Avukat Yakup Zengin, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ‘ya makamında Teşekkür ziyaretinde bulundular.

Anadolu Fed Başkan Yardımcısı Mücella Çelik, yaptığı açıklamada Aksaray’a farklı duygularla geldiğini ancak Aksaray Belediyesine ait barınağı gördükten sonra Başkan Yazgı ve ekibine teşekkür etmek istediğini belirterek şunları söyledi “Adana’dan Aksaray’ımıza geldik. Aksaray’ımızı hayvan haklarımızı, hayvanlarımızın yaşam haklarını yerinde görüp tespit etmek istedik. Ben Aksaray barınağına gittiğim zaman çok farklı duygularla gelmiştim. Çok iyi şeyler beklemiyordum. Aksaray Belediyesinin ekipmanları vicdani ve ahlaki değerlere uygun. Ayrıca hayvanların yaşam haklarını olumsuz etkileyen herhangi bir durum yok. Yine barınakta 5199 sayılı Hayvanların Yaşam Hakları Kanuna göre intizamlı, disiplinli hareket ettiklerini gördüm. Aksaray barınağına şahsımla ve başkanımızla birlikte Beş yıldızlı otel unvanını verdim. Sayın Başkanıma, başkan yardımcılarına, veterinerlerine, barınak personeline, işçisine varana kadar ben federasyon olarak herkesin önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi.

Çelik, hayvanlara merhamet edilmesi hususunda Aksaray halkına da çağrıda bulunarak “ Buradan Aksaray halkından ricam “Bizi yaratan onları da yarattı” gözü ile bakıldığında Peygamber Efendimiz demiş ki; “Siz yaratılana yaratandan dolayı merhamet ediniz ki yukardakiler de size merhamet etsin. Lütfen hayvanlarımıza duyarlı olalım. Teşekkür ederim” dedi.

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Dr. Ufuk Bayraktar’da açıklamasında Başkan Yazgı ’ya teşekkür ederek “Aksaray barınağımızda her şey çok güzel. Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. O güzelliklerin sokağa taşmasını istiyoruz. Vatandaşlar hayvanların yaşam haklarına saygı duysun istiyoruz. Başkanımız sağ olsun. Bu konuda çalışma yapacaklarına inancımız sonsuz. Tekrar teşekkür ediyoruz başkanımıza” Şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkan ve yönetim kurulu üyelerine Aksaray’da Sokak hayvanlarının korunmasına yönelik güzel görüş ve düşüncelerinden dolayı teşekkür ederek, Aksaray Belediyesinin bu konuda en güzel şekilde hizmet vermeye devam edeceğini kaydetti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ