Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Aksaray İHH’den Ramazan kumanyası

Aksaray İHH’den Ramazan kumanyası
  • 09.05.2019
  • 647 kez okundu

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği 2019 Ramazan programı doğrultusunda köylere kadar uzanan bir iyilik halkası kurmuş durumda. İlçe teşkilatlanmasını dört yıl önce tamamlayan derneğin, her hangi bir yardım talebi geldiğinde en kısa zamanda konuya müdahele edebildiği kaydedildi. Tamamen gönüllülük esaslı olan iyilik hareketi Ramazan başlamadan önce hanelere gıda paketleri dağıtımını büyük ölçüde tamamladığı bildirildi.

MERKEZ VE İLÇELERDE DAĞITIMA DEVAM

Yardımlar hakkında bilgi veren Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN, kalabalık bir iyilik ordusuyla gönüllere misafir olduklarını söyledi. An itibariyle Aksaray genelinde 1100 Ramazan Kumanyasının dağıtımının tamamlandığını belirten Özkan, hayırseverlerin destekleriyle bu sayının daha da artacağının görüldüğünü söyledi. Kumanya veya Alışveriş Kartı dağıtmak isteyen hayırseverlerin derneğe ulaştıklarını ve yardım etmek istedikleri aile sayısını bildirerek bağışlarını yaptıklarını ifade eden Özkan, bu Ramazan’da çok daha fazla yardımın gerçekleşeceğini öngördüklerini ifade etti.

ÖNCELİK YETİMLER, ENGELLİLER VE YAŞLILARIN

Ramazan yardım programında önceliğin yetim, engelli ve yaşlı ailelere verildiğini vurgulayan İHH Başkanı Özkan, dağıtım esnasında bol dualı sıcak sohbetlerin yaşandığını söyledi. Bu durumun dağıtım yapan gönüllüleri oldukça mutlu ettiği izlenimleri ile Ramazan’ın veren için de, alan için de, yardımı ulaştıranlar için de manevi bir haz ortamı oluşturduğundan duydukları mutluluğu ifade etti. Toplumsal dayanışma ile Aksaray genelinde ihtiyaç sahibi tüm hanelerde tebessüm bırakma temennisi içinde olduklarını belirten Özkan, yardım talebinin gittikçe arttığını da sözlerine ekledi.

BİR GIDA PAKETİ: 120₺

Hayırseverlerin elden makbuz karşılığı veya HAVALE/EFT yoluyla bağış yaparak, kumanya dağıttırabileceklerini belirten dernek başkanı Özkan, faaliyetleri İHH AKSARAY sosyal medya araçlarından her gün paylaştıklarını, şeffalığa önem verdiklerini söyledi. Özkan, kumanya dağıtımı bağışı düşünenler için banka hesap bilgilerini aktardı.

HESAP ADI:
AKSARAY İNSAN HAK VE HÜRRİYETLERİ İNSANİ YARDIM DERNEĞİ
IBAN NO: TR680020500009105070200001
AÇIKLAMA: RAMAZAN GIDA PAKETİ.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ