Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Aksaray İŞKUR yöneticileri ve danışmanlar 7/24 sahada

Aksaray İŞKUR yöneticileri ve danışmanlar 7/24 sahada
  • 08.08.2017
  • 922 kez okundu

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Yöneticileri ile İş ve Meslek Danışmanları OSB’nde ki işyerleri başta olmak üzere, tüm işletme ve esnafları ziyaret ederek işverenler ve işçiler ile bir araya geliyor.

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Yöneticileri ile İş ve Meslek Danışmanları OSB’nde ki işyerleri başta olmak üzere, tüm işletme ve esnafları ziyaret ederek işverenler ve işçiler ile bir araya geliyor. Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında işbaşı eğitim programı, artı istihdam teşviki, meslek edindirme kursları ve iş sağlığı güvenliği ile ilgili bilgilendirme faaliyetleri gerçekleşiyor. Bu ziyaretler ile sahada yaşanan aksaklıklar belirlenerek, işverenlerin talep ve önerileri de dikkate alınarak Genel Müdürlüğe ve Bakanlığa iletiliyor.

İŞ-KUR SADECE İŞVERENLERİ DEĞİL VATANDAŞLARI DA EVLERİNDE ZİYARET EDİYOR.

Ayrıca Aksaray Çalışma ve  İş Kurumu İl Müdürlüğü Yöneticileri ile İş ve Meslek Danışmanları Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında ev ziyaretlerine devam ediyor. Şehit yakınları, gazi, engelli, işsiz ve emekliler evlerinde ziyaret edilerek dertleri dinleniyor. İstek ve beklentileri belirlenerek Genel Müdürlüğe ve Bakanlığa iletiliyor. Yapılan ziyaretlerden çok memnun olan ev sahipleri hem devletin varlığını yanlarında hissetmenin mutluluğunu dile getiriyor hem de Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne bu tür ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletiyorlar.

İŞ-KUR STAND ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

İŞ-KUR tanınırlığını ve görünürlüğünü arttırmak üzere Aksaray halkının yoğun olarak bulunduğu Kültürpark içerisinde, Kapalı Çarşı da, Alışveriş Merkezlerinde, Ulu Camii Meydanında vb.  yerlerde stantlar açarak vatandaşlarla birebir iletişim kuruyor. Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında yoğun ve hızlı bir şekilde çalışan İş ve Meslek Danışmanları iş arayanları uygun işlere yönlendirme, işbaşı eğitim programı, meslek edindirme kursları ve kendi işini kurmak isteyenler için girişimcilik kursları hakkında vatandaşlarımızı bilgilendiriyor.

 

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ