Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

Aksaray Kadın Platformu ziyaretlerine devam ediyor

Aksaray Kadın Platformu ziyaretlerine devam ediyor
  • 24.10.2015
  • 1.495 kez okundu

Adile Ataklı: “Modern hayat ve teknoloji çocuklarımızı olumsuz yönde de etkiliyor. Değerler eğitimi ve geleneklerimizi gençlerimize daha iyi anlatmalıyız”

Aksaray Valisi Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı Hanımefendi öncülüğünde 1 yıl önce kurulan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın eşi Zehra Aslan, kadın dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarının bayan yöneticileri ve üyelerinin oluşturduğu Aksaray Kadın Platformu, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve İl Müftüsü Cemalettin Bal’ı ziyaret etti.

Aksaray’a kadın gözüyle, kadın eliyle ivme kazandırmak istediklerini ifade eden Adile Ataklı, ‘’ Kadının gücüne çok inanıyoruz bir yerde kadın varsa işlerin birazda farklı gideceğini biliyoruz. Bizler bu noktada güzel şeyler yapmak istiyoruz ‘dedi.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve İl Müftüsü Cemalettin Bal’ı ziyaret etmedeki amaçlarını açıklayan Adile Ataklı, ‘Hepimiz kadın ve anneyiz çocuklarımız konusunda hepimiz çok duyarlıyız. Toplumda çocukların gelişme ve yetişmesi sırasında gözlemlerimiz var. Kadın Platformu üyeleri olarak bir araya geldiğimiz de hep konuşuyoruz. Bazı değerlerimizde biraz zayıflamalar oldu. Modern hayat ve gelişen teknoloji ile beraber çocuklarımızda rol modeller farklı kişiler oldu. Kültürel değerlerimiz, geleneksel değerlerde zayıflama oldu. Bu noktada hep beraber bir şeyler yapılması gerektiği bilinci ile ortak projeler gerçekleştirmek istiyoruz’ dedi.

Milli Eğitim ve İl Müftülüğünün değerler eğitimi konusunda kendi alanlarında eğitim çalışmaları gerçekleştirdiğini vurgulayan Adile Ataklı, “Aksaray da bu konuda hassasiyetle yaklaşım ve çalışmalar var. Bizlerde katkı sunacağımız bu çalışmalara destek olmak istiyoruz. Karşılıklı fikir alışveriş yaparak hep beraber geleceğimiz teminatı olan çocuklarımızın ahlaklı, vatanına milletine hayırlı işler yapma gayreti ile çalışan bireyler olarak yetişmesini istiyoruz’dedi.

Kadın Platformu üyelerini değer eğitimi ve bu yönde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendiren Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve İl Müftüsü Cemalettin Bal, bu yönde yapılacak çalışmalarda kendilerine destek olmalarından memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler..

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ