Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Aksaray Kızılay’da yeni başkan Efrayim Şişman

Aksaray Kızılay’da yeni başkan Efrayim Şişman
  • 01.03.2016
  • 1.444 kez okundu

Aksaray Kızılay Şube Başkanlığı için TÜMSİAD toplantı salonunda gerçekleştirilen olağan kongrede, yeni başkan Efrayim Şişman oldu..

Yapılan yoklamanın ardından, üyelerden Bülent Barış Şişman oy birliği ile divan başkanı seçildi. Daha sonrada Atatürk, Şehitlerimiz ve şehit Kızılaycılar için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Genel kurul öncesinde eski Başkan Ahmet Ağaçlı , 2013 – 2014 ve 2015 yılı faaliyet raporu ile gelir ve giderlerin görüşülmesini oya sundu. Ardından da Başkan Ağaçlı faaliyet raporunu okudu. Kongrede 2013 – 2014 ve 2015 yıllarına ait denetçi raporları görüşülerek oya sunuldu. 2013 – 2014 ve 2015 yılları şube yönetim kurulunun ibrası ve 2016 – 2017 ve 2018 yılı Şube Eylem Planı görüşüldü ve oya sunuldu. 2016 – 2017 ve 2018 yılı tahmini bütçesinin tetkiki ile kullanılması hususunda şube yönetim kuruluna yetki verilmesi görüşülerek oya sunuldu. Dilek ve tekliflerin incelenmesinden sonra Kızılay Genel Merkezine arz, karara bağlandı.

Aksaray Kızılay Şube Başkanlığı’na Oy kullanımından sonra oyların tamamını alan Efrayim Şişman getirildi.

Yapılan olağan kongre sonrası açıklama yapan Efrayim Şişman , Türk Kızılay’ın, 11 Haziran 1868 tarihinden bu yana 148 yıldır ülkede ve dünyanın dört bir yanında afet, savaş, çatışmalardan olumsuz şekilde etkilenen insanların çaresizliklerini gidermek, kederlerini dindirmek, üzüntülerini sevince dönüştürmek için gayret gösteren ve üzerine düşen görevleri hakkıyla yerine getirmenin çabası içinde olan bir kurum olduğunu belirtti. Ayrıca her zaman fakirin, düşkünün sesi olan , yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara imkanlar dahilinde el uzatan, her türlü muhtacın yanında bulunan ve ona gereken yardımı sağlayan bir kurum olarak yeni seçilen yönetimi ile görevlerini en iyi şekilde yapacaklarını ifade etti. Efrayim Şişman sözlerini ise daha önce bu kutsal göreve hizmet eden bütün fedakar insanlara hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek noktaladı.

Türk Kızılay’ı Aksaray Şubesi Yönetim Kurulu Asıl Üyeliğine;
Şube Başkanlığına Efrayim Şişman, Yönetim Kurulu Üyeliğine Eren Öztürk, M.Emin Tetik, Erkan Koç, Hamız Ali Kılıç, Yavuz Selim Dirican, Süleyman Duran seçildi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ