Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,58
€ EURO → Alış: 10,36 / Satış: 10,40

Aksaray ‘Kudüs’ için ayağa kalktı!

Aksaray ‘Kudüs’ için ayağa kalktı!
  • 11 Mayıs 2021

İsrail güvenlik güçlerinin Filistin’de Müslümanlara yönelik saldırılarını protesto etmek için Aksaray’da STK Platformu ve Aksaray Önder İmam Hatipliler Derneği’nin düzenlediği konvoyda kilometrelerce araç şehrin caddelerinde toplandı.

Filistin’de bir süredir şiddeti artarak devam eden İsrail güvenlik güçlerine karşı Filistin’e destek olmak için Aksaray Şehirlerarası terminalinin önünde toplanan yüzlerce araç Türk Bayrakları ve Filistin bayrağı ile Atatürk Caddesi, 30 metrelik yol güzergahından Büyük Bölcek mahallesi üzerinde bulunan halk arasında Cumartesi pazarı olarak da bilinen alanda toplandı.

Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla araçlarından inen yüzlerce Aksaraylı sloganlar atarak İsrail’i protesto etti.

Aksaray Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Kuddusi Bakar “İsrail’i protesto etmek için toplanan kalabalığa bir konuşma yaparak “Mescidi –Aksa’da, Kudüs’te, Filistin’de İsrail’in yapmış olduğu zulmü kınamak için bir araya geldik. Ramazan ayında bu mübarek günlerde ve gecelerde İsrail’in yaptığı bu zulmü Aksaray Sivil Toplum Platformu olarak lanetliyor ve kınıyoruz. Bizler İslam coğrafyası olarak Müslüman kardeşlerimizin yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz” açıklamasında bulundu..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ