Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Aksaray Milli Eğitim’de istifa furyası!

Aksaray Milli Eğitim’de istifa furyası!
  • 12.12.2017
  • 4.662 kez okundu

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı birçok okulda, müdür yardımcılarının istifa ettikleri ifade edildi..

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı birçok okulda, müdür yardımcılarının istifa ettikleri ifade edildi.

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde sayıları onlarcayı bulan okul müdür yardımcılarının istifası gündemi meşgul ediyor.

Aksaray Eğitim Camiasına bomba gibi düşen bu haber ile çalkalanıyor. İddialara göre, bazı okullara atanan ve liyakatsiz olduğu söylenen müdürler nedeni ile okullarda bulunan müdür yardımcılarının istifa ettikleri ifade ediliyor. Liyakatsiz atamalar nedeni ile çoğu okul müdür yardımcıları istifa ederek, öğretmenliğe geri döndükleri de Aksaray eğitim camiasında konuşulan konular arasında yer alıyor.

Kimi stajı tamamlanmamış eğitimcilerin de müdür yapılmak istenmesi gelinen durumun ne denli önemli olduğunu ortaya koyuyor.

İstifa eden müdür yardımcılarının, “Liyakatsiz idareciler ile çalışmamız mümkün değil. Daha eğitimin ‘E’ sini bilmeyen kişileri okulumuza müdür olarak atayarak, bizlere baskı yapmasına göz yumulması, bizim de istifadan başka şansımızın kalmadığı” şeklinde dedikleri konuşuluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Denizcan dedi ki:

    Sosyal Medyadaki hararetli yorumlara bakılınca, sanırım o Kişiler aynı yöntemi kullanarak bulundukları yerlere geldiler, bukalemun olmayalım lütfen.

  2. Avatar Ahmet ERARSLAN EĞİTİM İŞ SENDİKASI İL BAŞKANI dedi ki:

    KAYNAYAN KAZAN AKSARAY….
    MALUM SENDİKANIN AKSARAY İL BAŞKANI, İL MEM ŞUBE MÜDÜRÜ VE MERKEZDE Kİ BÜYÜK BİR OKUL MÜDÜRÜ ORTAK KİTAP EVİ AÇIYOR. OKUL MÜDÜRÜ DEVLETİN ÜCRETSİZ DAĞITTIĞI DERS KİTAPLARINI BEĞENMEYİP MÜDÜRLÜK YAPTIĞI OKULDAKİ 2000 (İKİBİN) ÖĞRENCİYE KENDİ TÜKKANINDAN DERS KİTAPLARI (KAYNAK VEYA TEST DEĞİL, DERS KİTABI) ALDIRTARAK MİLYARLIK TİCARET YAPIYOR. GENE MALUM SENDİKA BAŞKANI İLE ORTAK ETÜD MERKEZİ AÇIYOR… ÖĞRENCİLER BURAYA YÖNLENDİRİLEREK GENE MİLYARLIK TİCARET!.. OHHH GELSİN PARALAR… SONRA OKULLARDA, LİYAKATSİZ, TORPİL VE KAYIRMA İLE MECLİSTEKİ MEŞHUR BAYAN VEKİLİMİZİN İŞARETİ İLE ATANAN MÜDÜRLER TARAFINDAN ÖĞRETMENLERE MOBİNGLER, İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNE TACİZLER, TECAVÜZLER, MUALİFLERİ ÖTEKİLEŞTİRMELER, KANUN NİZAM TANIMADAN BEN YAPTIM OLDU BİTTİLER… ÖRT GİTSİN ÜSTÜNÜ NASIL OLSA HERKES BİZDEN… KONUŞANI DA BASKI VE TEHDİT İLE SUSTUR… BİZ DEYİNCE İFTİRA… PEKİ MÜDÜR YARDIMCILARI? SİZ KENDİ ADAMLARINIZDAN ATAMADINIZ MI ONLARI DA? ONLAR NEDEN İSTİFA EDİYOR? ARTIK MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR DEĞİLMİ… AKSARAYDA Kİ BU DURUM MALESEF METAL YORGUNLUĞU DEĞİL METAL ÇÜRÜMESİDİR… NE ACI….

YORUM YAZ