Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Aksaray Okuma Grubu Mehmet Akif Ersoy için toplandı

Aksaray Okuma Grubu Mehmet Akif Ersoy için toplandı
  • 08.12.2015
  • 1.501 kez okundu

Aksaray Okuma Grubu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Sami Güçlü nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor..

Aksaray’da çeşitli okullardan öğrencilerin oluşturduğu Aksaray Okuma Grubu çalışmalarını sürdürüyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Sami Güçlü nezaretinde toplanan grup üyeleri Mehmet Akif Ersoy’un fikir ve eserlerini değerlendiriyor.

Öğretmenevinde toplanan Aksaray Okuma Gurubu ile bir araya gelen Vali Şeref Ataklı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Sami Güçlü rehberliği ve nezaretinde devam eden çalışmaların önemini belirtti.

Hayatın okumaktan geçtiğini ifade eden Vali Ataklı bir süre sohbet ettiği öğrencilere; “İnsan okuduğu ile yoğuruluyor kendini belirliyor. Bu noktada hayatı okumak gerekiyor. Okumak çok önemli. Aksaray’da görev yapan Valilerimizin destekleri ile  sayın bakanımız nezaretlerinde devam eden bu çalışmalar çok önemli. Aksaray Okuma Grubumuz Mehmet Akif Ersoy’un fikirleri ve eserleri ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. İnşallah bu konuda 2016 yılında Mart, Nisan aylarında yine belirlenecek tarihlerde çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Sizlere yine okumayı tavsiye ederken destek olmaya da her zaman devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, çeşitli okullardan öğretmen ve öğrencilerin katıldığı Aksaray Okuma Grubu daha sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Sami Güçlü ile Aksaray toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda öğrencilerin bir süredir okuduğu Mehmet Akif Ersoy’un eserleri hakkında görüşler anlatılarak paylaşımlar yapıldı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ