Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,74 / Satış: 8,78
€ EURO → Alış: 10,40 / Satış: 10,44

Aksaray Önder İmam Hatipliler Derneği’nden Mütercimler’e tepki

Aksaray Önder İmam Hatipliler Derneği’nden Mütercimler’e tepki
  • 10 Eylül 2020

Katıldığı bir televizyon programında imam hatiplilere karşı kin kusan Erol Mütercimler’e tepkiler gelmeye devam ediyor.

Aksaray Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Kuddusi Bakar, Erol Mütercimler’in imam hatiplilere yönelik tahkir edici bir ifade kullanmasının asla kabul edilemeyeceğini söyledi.

Erol Mütercimler’in imam hatip camiasıyla ilgili haddini aşan, iftira ve hakaret içeren ithamları hakkında Önder olarak TÜRKİYE genelinde hukuki süreç başlattıklarını söyleyen Bakar, “Kimsenin Türkiye’nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftiralarına izin vermeyeceğiz.” dedi.

Bu söylemin tüm imam hatiplileri ciddi şekilde itham altında bıraktığını belirten Bakar, imam hatip camiasını bu konuya tepki göstermeye davet etti.

Bakar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayan çok değerli isimleri yetiştiren okullarımız. Bu imam hatipler devletin okulları. Devletin müfredatını belirlediği okullar, devletin disipline ettiği, teftiş ettiği okullar. Bunlar çok önemli. Sanki imam hatipler bu ülkede yer altında örgütlenmiş yapılar gibi bir yaklaşım tarzı ortaya konulması çok çirkin.

Hiç alakası olmayan bir konuyu imam hatiplilere getirerek tamamen düşmanca, kin kusan ve kabul etmeyen bir yaklaşım tarzıyla bu açıklamayı yapıyor. Yani toplumu kategorize eden bir yaklaşım tarzı var. Bizim bu toplumda birlikte yaşama kültürünü geliştirmeye namzet bir anlayışımız var. Biz her tür anlayışı başımızın tacı yapıyoruz. Herkes dilediği gibi yaşasın, dilediği şeye inansın, herkes dilediği şekilde hayatını sürdürsün istiyoruz ama bu adam eğitimde yüzde 13 olan imam hatiplileri kabullenemeyecek kadar düşman ve kindar bir yaklaşım tarzıyla hareket ediyor.

Tecavüzcüyü, tacizciyi, kişiliğine bakmak yerine, kimliğine göre değerlendirip, kendi görüşüne yakınsa savunmaya, aklamaya, ancak farklı bir ideolojiye sahipse canla başla saldırmaya kalkanlar, en az suçlu kadar ahlaksızdır.

Ayrıca, 1 milyon 400 bini bulan öğrencisiyle, o yavrularımızı da bu manada çok çirkin bir şekilde etkiliyor. O yavrularımızın psikolojisini de ciddi şekilde etkiliyor. Bu adamın televizyonlara çıkıp da alçakça imam hatiplileri tahkir eden yaklaşımlarını şiddetle kınıyoruz. Bu konuda elimizden ne gelirse yapacağız, her türlü tepkiyi ortaya koyacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ